Rio Negro 3. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Fernando Vergara)

Telesné pozostatky väčšiny obetí pondelkového leteckého nešťastia v Kolumbii prepravili dnes z tamojšieho mesta Rio Negro do Brazílie. Pád lietadla si vyžiadal spolu 71 ľudských životov

Charterové lietadlo bolívijskej spoločnosti LaMia havarovalo v pondelok na ceste do mesta Medellín v Kolumbii, pri tragédii zahynulo 71 zo 76 cestujúcich. Na palube lietadla sa nachádzali aj členovia brazílskeho futbalového mužstva Chapecoense a športoví novinári.

 Telesné pozostatky väčšiny obetí pondelkového leteckého nešťastia v Kolumbii prepravili dnes z tamojšieho mesta Rio Negro do Brazílie
Telesné pozostatky väčšiny obetí pondelkového leteckého nešťastia v Kolumbii prepravili dnes z tamojšieho mesta Rio Negro do Brazílie

Trasu vedúcu z letiska v brazílskom meste Chapeco dnes lemovali stovky ľudí, aby sa s kvetmi a bielymi balónmi v rukách prišli rozlúčiť s 19 členmi futbalového tímu, ktorí zahynuli počas cesty na vrcholný zápas futbalovej sezóny.

Do vlasti, Bolívie, previezli dnes vojenským leteckých špeciálom aj pozostatky ďalších piatich členov posádky havarovaného lietadla. Telá ďalších dvoch členov palubného personálu – Paraguajčana a Venezuelčana – previezli z Kolumbie už vo štvrtok a piatok, podobne ako aj šesť z celkovo 64 brazílskych obetí.

V meste Chapeco na juhu Brazílie sa dnes uskutoční smútočné zhromaždenie. Jeho dejiskom bude štadión klubu Chapecoense – Arena Conda, ktorá má kapacitu 19.000 ľudí, ale očakáva sa účasť do 100.000 osôb. Prítomný má byť aj prezident FIFA Gianni Infantino, ktorý kvôli tragédii zrušil návštevu Austrálie, ako aj brazílsky prezident Michel Temer.

Pád lietadla z výšky 3300 metrov ako zázrakom prežilo šesť ľudí. Za veľmi pravdepodobnú príčinu tragédie sa považuje nedostatok paliva. Očakáva sa, že vyšetrovanie bude trvať najmenej pol roka.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.