Los Angeles 15. marca 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Stuart Ramson)
 
Príbeh oscarového filmu Forrest Gump (1994) mieri v podobe muzikálu do indického Bollywoodu. Ako píše The Hollywood Reporter, projekt v hindčine oznámili nedávno na mediálnom podujatí v indickom Bombaji. Muzikálový remake sa bude volať Lal Singh Chadha a v hlavnej úlohe sa predstaví indická hviezda Aamir Khan. Réžie sa chopí bollywoodsky veterán Advait Chandan a nakrúcať by sa malo začať v októbri

Na snímke filmový predstaviteľ Foresta Gumpa Tom Hanks

Khan pred novinármi povedal, že tento film chcel urobiť už dlho. “Vždy som mal rád scenár Forresta Gumpa. Je to krásny príbeh. Z toho filmu ide dobrý pocit. Je to film pre celú rodinu,” uviedol. Päťdesiatštyriročný rodák z Bombaja sa predstavil v niektorých najväčších hitoch indického filmu vrátane nedávneho trháku Thugs of Hindostan (2018) alebo wrestlingovej drámy Dangal (2016).
Forest Gump s Tomom Hanksom v hlavnej úlohe získal šesť Oscarov vrátane cien pre najlepší film, za réžiu a pre herca v hlavnej úlohe. Bollywood už v minulosti prepracoval viacero populárnych hollywoodskych titulov, nedávno napríklad rovnako muzikálové verzie dostali komédia Šéf (2014) režiséra a herca Jona Favreaua alebo akčná komédia Zatiaľ spolu, zatiaľ nažive (2010) s Cameron Diaz a Tomom Cruisom.
 
Príspevok Z Forresta Gumpa bude bollywoodsky muzikál zobrazený najskôr Hlavné správy.