Svet 5. januára 2018 (HSP/Foto: screenshot YouTube)

Populárny americký youtuber Logan Paul si uvedomil chybu, keď sa spolu s kamarátmi vydal až k úpätiu japonskej hory Fudži, aby natočil obesenca v tamojšom lese Aokigahara, čo je časté miesto pre samovraždy

Youtube Paul Logan sa ospravedlňuje za svoje neprístojné konanie

Logan Paul chcel predstaviť svojim viac ako 15 miliónom fanúšikom okrem iných príspevkov z Japonska aj neslávne známy les Aokigahara, kde sa každoročné množstvo samovrážd radšej ani nepočíta a osadené sú tam tabule naliehajúce na ľudí, aby si to rozmysleli a vyhľadali lekársku pomoc.

V 15-minútovom videu vchádza s kamarátmi do lesa, aby v ňom našli jeho “strašidelný” aspekt. Po chvíli už aj stoja pri jednom obesencovi, na ktorého sa kamera sústredí v niekoľkých detailoch a rozmazaná je len tvár. Jeden zo skupinky vraví, že ​​sa “necíti dobre”. Paul sa k tomu zasmeje a zavtipkuje: “Čo, nikdy si ešte nestál pri mŕtvom chlapíkovi?”

Takéto počínanie vyvolalo obrovskú kritiku na sieti, že Paul sa správal “neúctivo” a “nechutne”. O odstránenie celého jeho kanálu z YouTube sa zrazu vyjadrilo až ako 45 000 užívateľov.

Paul si po všetkom uvedomil svoje “nesprávne” konanie a ospravedlnil sa. “V mojom úsudku som vážne a opakovane pochybil a neočakávam, že by mi bolo odpustené,” povedal vo videorozhovore zverejnenom na Twitteri. “Nikdy som nemal zverejniť toto video. Mal som vypnúť kamery. Je veľa vecí, ktoré som mal urobiť inak, ale neurobil som ich. Hanbím sa a som zo seba sklamaný.”

Aj v samotnom Japonsku bola reakcia podobná. Jeden z twitterových užívateľov Namaikinanamako uviedol, že je dôležitejšie hovoriť o vysokých mierach samovrážd v Japonsku: “Aj keď sa to pokúšajú zamiesť pod koberec, nezmení sa skutočnosť, že Japonsko je národ, ktorý je prominentom v samovraždách, kde sa každoročne spácha 20 000 až 30 000.”

Gaijin, ktorý na YouTube ukazuje japonské kultúrne inšpirácie, uviedol: “Logan Paul by mal vedieť, že mám kamarátov, ktorí zomreli v Aokigahare, v tomto lese, posmieva sa mi, mojej krajine a mojej kultúre!”

Loganovo video je už z YouTube zmazané, pretože podľa vyjadrenia, “YouTube zakazuje šíriť násilný alebo krutý obsah vysielaný šokujúcim, senzačným alebo neúctivým spôsobom”.