Bratislava 11. decembra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Gareth Fuller/PA via AP)

Dánska tenistka Caroline Wozniacka minulý týždeň oznámila, že svoju profesionálnu kariéru ukončí po januárovom turnaji Australian Open, ktoré tradične hostí Melbourne. Následne sa už v súťažnom dueli nepredstaví, ale 18. mája ju čaká bezpochyby emotívna rozlúčka s domácimi fanúšikmi

Na snímke dánska tenistka Caroline Wozniacka

V kodanskej Royal Arene, ktorá bola v roku 2018 dejiskom MS v ľadovom hokeji, odohrá rodáčka z Odense exhibičné stretnutie so svojou kamarátkou Serenou Williamsovou.

„Prišiel čas, kedy ukončím moju kariéru a veľmi sa teším, že môj posledný domáci zápas budem hrať pred zaplneným hľadiskom. Bude to niečo veľmi špeciálne, na čo sa teším. Bodka za mojou kariérou nemôže byť lepšia ako v domácom prostredí a proti najlepšej tenistke histórie. Bude to fantastický večer, na ktorý určite nikdy nezabudnem,“ vyjadrila sa bývalá svetová jednotka, ktorú cituje aj portál sport.tv2.dk.

V prípade Caroliny Wozniackej a Sereny Williamsovej nepôjde o prvé exhibičné stretnutie. V roku 2015 potešili sedemtisíc tenisových priaznivcov v Herningu, v máji by ich v Royal Arene malo byť až 12 500. Obe hráčky sa na okruhu WTA stretli v desiatich vzájomných dueloch, pričom Wozniacka sa tešila z triumfu iba raz – vo štvrťfinále turnaja v Miami 2012. Najdôležitejší duel proti sebe odohrali o dva roky neskôr, keď vo finále US Open vyhrala Williamsová 6:3, 6:3.

Wozniacka v januári ukončí kariéru aj pre zdravotné problémy, keďže jej diagnostikovali reumatoidnú atrtritídu, závažné zápalové ochorenie kĺbov. V kariére ovládla 30 turnajov a na konte má aj jeden grandslamový titul, keď vo finále lanského Australian Open zdolala Rumunku Simonu Halepovú. Jedenásťkrát po sebe ukončila sezónu v najlepšej dvadsiatke rebríčka WTA, čím sa radí medzi elitné tenistky modernej éry na ženskom profikoruhu.

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj