William a Harry vzdali poctu charitatívnej činnosti princeznej Diany

Londýn 30. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Kirsty Wigglesworth)

Britskí princovia William a Harry vzdali dnes v pamätnej záhrade Kensingtonského paláca v Londýne poctu svojej matke princeznej Diane. Stalo sa tak v predvečer Dianinej tragickej smrti 31. augusta 1997.
Na snímke britskí princovia, zľava William a Harry vzdali v pamätnej záhrade Kensingtonského paláca v Londýne poctu svojej matke princeznej Diane

William, jeho manželka Kate a Harry sa v rozkvitnutej záhrade venovanej Diane stretli napriek dažďu so zástupcami charitatívnych organizácií, ktoré zosnulá princezná podporovala, informovala agentúra AP.
Dianini synovia sa zaviazali, že budú v matkinej charitatívnej činnosti pokračovať a počas dnešnej návštevy záhrady absolvovali množstvo podnetných rozhovorov so zástupcami viacerých dobročinných spolkov.
Princezná Diana zahynula spoločne so svojím posledným partnerom Dodim al Fayedom 31. augusta 1997 po tom, ako ich auto havarovalo v parížskom tuneli. Vyšetrovanie z roku 2008 odhalilo, že príčinou smrti páru bola hrubá nedbanlivosť ich podnapitého šoféra Henriho Paula a tiež konanie paparazzov, ktorí ich počas celej jazdy prenasledovali.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.