Madison 27. augusta 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Matt Slocum)
 
Kanadský jazdec Robert Wickens začal týždeň po hrozivej havárii v pretekoch zámorskej formulovej série IndyCar dýchať bez prístrojov a prvýkrát hovoril s rodinou. Oznámil to jeho tím Schmidt-Honda pred víkendovým pokračovaním seriálu v americkom Madisone.

Na snímke kanadský pretekár Robert Wickens

Dvadsaťdeväťročný Wickens podstúpil v stredu operáciu chrbtice, lekári mu ju vystužili titanovou platničkou a niekoľkými skrutkami. Pri nehode utrpel aj fraktúry oboch nôh, pravej ruky a pomliaždeniny pľúc. Počas uplynulých dní dostával povzbudzujúce odkazy od viacerých legiend motorizmu, podporu mu vyslovili David Coulthard, Mark Webber či Alex Zanardi, ktorý pri havárii v roku 2001 prišiel o obe nohy. Ako informovala agentúra AP, väčšina pilotov sa v Madisone objavila so šiltovkami s nápisom RW6, označujúcim Wickensove iniciály spolu s číslom jeho vozidla.
Wickens havaroval pred týždňom v úvode pretekov v americkom Long Pond, keď pri predbiehaní stratil kontrolu nad vozidlom, odrazil sa do vzduchu a rozbil ho o ochrannú bariéru. Potom sa nekontrolovane točil medzi ďalšími monopostami. Najlepšieho nováčika sezóny následne transportovali z okruhu Pocono vrtuľníkom do nemocnice. Preteky v americkom štáte Pennsylvánia boli štrnáste zo sedemnástich v sérii IndyCar 2018.
 
Príspevok Wickensov stav sa po havárii zlepšuje, dýcha už bez prístrojov zobrazený najskôr Hlavné správy.