Londýn 9. marca 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Frank Augstein)

Emócie fanúšikov Arsenalu Londýn budú v lete jedným z faktorov pri rozhodovaní francúzskeho futbalového trénera Arsena Wengera o jeho prípadnej budúcnosti na Emirates Stadium

Na snímke fanúšikovia Arsenalu držia transparent s nápisom “Arséne ďakujeme za spomienky, ale je čas rozlúčiť sa” v odvete osemfinále Ligy majstrov medzi Arsenal Londýn – Bayern Mníchov v Londýne

Sesťdesiatsedemročný kormidelník sedí na lavičke “gunners” už 20 rokov a v júni mu opäť vyprší zmluva. Pri uvažovaní o tom, či ju bude chcieť predĺžiť, vezme do úvahy aj názory klubových priaznivcov.

“Nebude to najdôležitejší faktor pri rozhodovaní, to je jasné. Ale tvrdo som pracoval 20 rokov, aby som urobil našich fanúšikov šťastnými, a keď prehrávate, chápem, že šťastní nie sú,” povedal kouč s prezývkou “Profesor” na štvrtkovej tlačovej konferencii. Wenger po dvoch prehrách 1:5 v osemfinále Ligy majstrov 2016/2017 s Bayernom Mníchov čelí tvrdej kritike fanúšikovskej obce “kanonierov”. Tí pri protestnom pochode Londýnom skandovali heslá požadujúce jeho odstúpenie.

“Mojím cieľom je teraz sa sústrediť na najbližší zápas v sobotu, aby sme odčinili vyradenie. Ja nepracujem kvôli môjmu imidžu u fanúšikov, pracujem pre tento klub s plným nasadením. Takto to robím ja. A či už potom budem súdený jedným alebo druhým spôsobom, to ani veľmi nie je môj problém. Myslím si však, že od prvej chvíle čo som sem prišiel, dokazujem stále moju lásku k tomuto klubu. Som k nemu lojálny a robím v jeho mene správne rozhodnutia. Samozrejme, chcem pokračovať v rešpektovaní hodnôt, ktoré sú pre mňa najdôležitejšie. Ak to nebudem môcť robiť, nebudem tu,” uviedol.

Wenger prišiel do Arsenalu v roku 1996 a pod jeho vedením klub nikdy nechýbal v Lige majstrov. “Za posledných deväť sezón sme len raz boli najhorším anglickým klubom v Lige majstrov. Tuším, že za uplynulých sedem rokov sme päťkrát hrali proti Barcelone alebo Bayernu, ktorí sú najlepší na svete. Takže aj toto musíte brať do úvahy,” uzavrel.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.