Washington 21. apríla 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Ivan Sekretarev)
 

Poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť John Bolton sa stretol s veľvyslancom Ruska v USA Anatolijom Antonovom, uvádza sa v prehlásení Bieleho domu, ktoré bolo médiám poskytnuté vo štvrtok.

Ilustračné foto

„Na svojej prvej schôdzke v terajších funkciách posúdili stav americko-ruských vzťahov. Veľvyslanec Bolton opakoval, že lepšie vzťahy budú v záujme ako USA, tak i Ruska,” podotýka sa v dokumente.
Avšak podľa Boltonových slov pre zlepšenie vzťahov bude nutné prejednať znepokojujúce témy, ako sú „zasahovanie Ruska do amerických volieb v roku 2016, použitie chemických zbraní vo Veľkej Británii a situácia na Ukrajine a v Sýrii”.
Vzťahy Ruska so západnými krajinami sa zhoršili v súvislosti so situáciou na Ukrajine a okolo Krymu. Západ obvinil Moskvu a uvalil na ňu sankcie, Moskva podnikla odvetné opatrenia, nastúpila líniu na nahradenie dovozu a neraz prehlásila, že hovoriť s ňou jazykom sankcií je kontraproduktívne. Rusko tiež neraz prehlásilo, že nie je stranou konfliktu na Ukrajine ani subjektom minských dohôd o urovnaní krízy.
 

Príspevok Washington uviedol podmienku zlepšenia vzťahov s Moskvou zobrazený najskôr Hlavné správy.