Washington 25. februára 2019 (HSP/Foto:SITA/AP-Fernando Vergara)
 
Česká novinárka Tereza Spencerová pri svojom popise aktuálnej situácie vo Venezuele poukázala na ďalšie klamlivé informácie v popredných západných mainstreamových médiách

Na snímke španielsky spevák Miguel Bose na dobročinnom koncerte na venezuelských hraniciach

Americký minister zahraničia Mike Pompeo v nedeľu uviedol, že dni “hnusného tyrana” Madura sú už “zrátané ” a “všetky možnosti sú na stole”.
“Uviesť konkrétny deň je ťažké. Som si však istý, že venezuelský ľud sa postará o to, aby boli Madurove dni v úrade zrátané,” povedal Pompeo pre spravodajskú stanicu CNN.
Česká novinárka Tereza Spencerová dodáva, že známy americký senátor Marco Rubio publikoval obrázky Muammara Kaddáfího alebo Nicolae Ceausescua, aby naznačil, že Madurovy dni nie sú zrátané len v čele Venezuely, ale všeobecne.
 
 

Konkrétne kroky, ako budú Američania postupovať má oznámiť Pompeo v pondelok.
Venezuelský minister zahraničia medzitým ukazuje prstom na “experta CIA a na false flag operácie” Pompea ako na toho, kto nechal zapáliť kamión s humanitárnou pomocou na hraniciach s Venezuelou…
 
200.000 alebo 20.000?
Spencerová v súvislosti s Venezuelou dodáva, že denník Washington Post zo svojich článkov “v tichosti vyzmizíkoval” tvrdenie, že sa “Bransonovho koncertu pre Venezuelu” na kolumbijskej strane hranice zúčastnilo 200-tisíc ľudí…
“Najskôr preto, že to bola fake news,” dodáva Spencerová.
Portál Zerohedge uvádza, že Washington Post v druhej verzii svojho článku o dobročinnom koncerte opozície na hraniciach Venezuely a Kolumbie už nepíše o 200-tisícovej návšteve. “Konvoj so 14 nákladnými autami s 280 tonami pomoci je pripravený v blízkosti doku Cucutá, kde kempujú tisíce dobrovoľníkov po veľkom koncerte pre Venezuelu, ktorý organizoval britský miliardár Richard Branson.”
“A v najnovšej verzii článku sa denník nezmieňuje už ani o Bransonovi a ani o jeho koncerte. Prečo taká zmena? Analýza Moon of Alabama totiž ukázala, že číslo 200 000 je Fake News,” píše Zerohedge.
Server na základe záberov z Google Maps vyrátal, že dav prihliadajúci na koncert bol zhromaždený na ploche širokej asi 125 metrov. Ľudia stáli prevažne v severnej časti areálu v celkovoej dĺžke cez 50 metrov. Hustota davu bola nízka až stredná s priemerom 2 až 3 osoby na meter štvorcový. Podľa týchto výpočtov mohlo byť na mieste okolo 16-tisíc divákov.
“Veľkoryso môžeme pripočítať tisíc alebo dvetisíc ľudí, ktorí sa nachádzali v zadnej časti areálu, a celkovo tam tak bolo možno 18 000 divákov, ale určite nie viac ako 20 000,” dodáva na záver autor článku Tyler Durden.
 
 
Príspevok Washington Post zverejnil a neskôr zmazal fake news o 200-tisícovom koncerte pre Venezuelu, návštevnosť totiž bola podstatne nižšia zobrazený najskôr Hlavné správy.