Damask 16. júla 2019 (HSP/Politexpert/Foto:TASR/AP-Aamaq News Agency via AP)

Washington je nespokojný s aktuálnou situáciou v Sýrii. Najväčšie problémy sú momentálne v blízkosti americkej základne at Tanf na hranici s Jordánskom. V blízkosti základne at Tanf sa nachádza utečenecký tábor Rukban, v ktorom žije v katastrofálnych podmienkach takmer 70 tisíc utečencov. A práve tu majú Američania trénovať “dobrovoľníkov”. Informácie prináša portál Politexpert 

Ilustračné foto

Pomery v tábore sú katastrofálne, humanitárnu pomoc rozkrádajú členovia proamerických teroristických bánd. Verbovači zároveň vyvíjajú nátlak na mužov v tábore, aby vstúpili do radov proamerickej teroristickej organizácie. Ak do radov bandy Dzeish Mahavir at – Taura vstúpia, dostanú žold, lekársku starostlivosť a lekárska starostlivosť sa vzťahuje aj na ich rodinných príslušníkov.

V obavách o osudy svojich rodín plno mužov a chlapcov do radov proamerickej bandy vstupuje. Po krátkom výcviku ich okamžite posielajú do bojov so sýrskymi vládnymi jednotkami, medzi nováčikmi sú vysoké straty, pretože skúsenejší teroristi ich nasadzujú do prvej línie, sami sa držia viac v úzadí.

Vysoké straty vplývajú negatívne na bojovú morálku nových členov bandy. Mnohí chcú prestať bojovať, hrozia im však, že ak prestanú bojovať, alebo dezertujú, trest postihne aj ich rodinných príslušníkov. Pokiaľ sa nepodarí vymaniť tábor Rukban z područia protiasadovských teroristov, bude situácia v okolí americkej základne at Tanf stále napätá.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj