Soul 1. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP- Evan Vucci)

Prezidenti Spojených štátov a Južnej Kórey, Donald Trump a Mun Če-in, sa dohodli na potrebe posilnenia obranných kapacít Soulu v reakcií na najnovšie provokácie zo strany KĽDR. Na nutnosti takéhoto kroku, konkrétne na posilnení odstrašovacieho raketového arzenálu Južnej Kórey, sa obaja lídri zhodli počas dnešného telefonátu
Na snímke americký prezident Donald Trump a juhokórejský prezident Mun Če-in

Zároveň potvrdili dôležitosť obnovenia dialógu so Severnou Kóreou a mierového riešenia súčasnej krízy na Kórejskom polostrove prostredníctvom sankcií a diplomatického tlaku, informovala agentúra Jonhap.
“Obaja lídri poukázali na potrebu posilnenia obranných kapacít Kórejskej republiky v reakcii na provokácie a hrozby zo strany Severnej Kórey,” uvádza sa vo vyhlásení kancelárie juhokórejského prezidenta.
Donald Trump a Mun Če-in sa v zásade dohodli na posilnení raketového arzenálu Južnej Kórey v súlade s požiadavkami Soulu.
Juhokórejská vláda predtým vyjadrila želanie, aby sa maximálna nosnosť juhokórejských rakiet, ktorú stanovuje dohoda medzi oboma spojencami, zvýšila zo súčasných 500 kilogramov na jednu tonu.
Prezidenti súčasne odsúdili ako vážnu provokáciu najnovší test severokórejskej rakety, zrejme balistickej strely stredného doletu, ktorá v utorok preletela ponad územie Japonska.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.