Moskva 25. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Ivan Sekretarev)
 
V situácii, keď sa vzťahy Ruska a Spojeného kráľovstva zhoršujú, prezident Vladimir Putin zachováva “absolútny pokoj” a sústreďuje sa na vnútorné záležitosti. Vyplýva to z nedeľného vyhlásenia hovorcu Kremľa Dritrija Peskova, o ktorom informovala agentúra TASS.

Ilustračné foto

“Vidíte, že prezident Putin zostáva absolútne pokojný,” uviedol Peskov v rozhovore pre ruskú televíznu stanicu NTV a dodal, že na rozdiel od Spojeného kráľovstva “sa správa korektne”.
“Pre neho (situácia na medzinárodnej scéne) nie je prioritou, tou sú domáce problémy, ktoré máme,” zdôraznil hovorca Kremľa a doplnil, že prezident sa nimi zaoberá každý deň a “nepretržite”.
Obvinenia Británie v kauze Skripaľ pritom označil za “bezprecedentnú hrubosť”.
Na bývalého dvojitého agenta Sergeja Skripaľa a jeho dcéru Juliju zaútočili 4. marca neznámi páchatelia, ktorí pritom podľa Británie použili nervovoparalytickú látku novičok, vyvinutú v bývalom Sovietskom zväze. Oboch našli v bezvedomí pred nákupným strediskom v Salisbury. Obaja sú stále v kritickom stave.
 
Príspevok Vzťahy Ruska a Británie sa zhoršujú, Putin však zostáva pokojný, tvrdí Kremeľ zobrazený najskôr Hlavné správy.