Bratislava 22. marca 2019 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Dosluhujúci prezident Andrej Kiska sa chystá založiť si stranu – na rozdiel od predošlých nejasných náznakov tentoraz už to vraj redaktorom denníka SME naozaj sľúbil. Držme mu palce, je to dobrý nápad!

Na snímke prezident SR Andrej Kiska

Andrej Kiska sa teda naozaj chystá založiť stranu, idú chýry, že možno s bývalou premiérkou Radičovou. A treba im v tomto ich úsilí rozhodne priať veľa šťastia. Pravú (liberalistickú, slniečkovú, proamerickú – ako chcete) časť politického spektra treba posilniť o čím viac nových strán, na tom sa mnohí zhodneme.
Pri približnom momentálnom výtlaku tejto časti politického spektra 35 – 40 percent celkového voličstva ide o to, nech je tých strán aspoň osem, pretože iba tak bude možné dosiahnuť želaný výsledok, mohutné spojenie síl, ktoré seba nazývajú demokratické. Nuž a s príchodom Kiskovej strany ich práve toľko bude: SaS, OĽaNO, PS-Spolu, KDH, Kresťanská únia, Kiska&Radičová, Sme rodina a SMK. (A k nim prípadne treba prirátať ešte aj Most-Híd ako deviatu stranu.) Tento mocný politický prúd by sa mohol volať napríklad „Projekt 4,99“. Prečo práve takýto tajomný názov? Lebo približne toľko percent voličských hlasov zhruba reálne pripadne na jednu z týchto strán.
Držme pánovi prezidentovi v jeho ušľachtilom úsilí palce a zaželajme si, nech sa dobrá vec podarí, nech sa „demokratické“ strany spravodlivo a demokraticky o hlasy podelia rovným dielom, a nech sa tejto mohutnej budúcej mimoparlamentnej koalícii dobre darí!
Ivan Lehotský
 
Príspevok Vznikne tajomný „Projekt 4,99“? Nová Kiskova strana je na obzore, držme mu palce! zobrazený najskôr Hlavné správy.