Bratislava 18. septembra 2018 (HSP/TK KBS/Foto:TK KBS)
 
“Sedmokrásky” – je názov novej spoločenskej hry, ktorá je vznikla po slávnosti blahorečenia Anny Kolesárovej. V hre si deti zábavnou formou rozvíjajú nielen logické schopnosti, ale aj schopnosť aplikácie určitých vzorcov (pri hre používajú pravú i ľavú hemisféru). Hra sa ukrýva vo vrecku, ktorá obsahuje balíček kariet s obrázkami Anky Kolesárovej s doplnkami – šatka cez plece, šatka na hlave a džbán.

“Sedmokrásky” – je názov novej spoločenskej hry, ktorá je vznikla po slávnosti blahorečenia Anny Kolesárovej

“Sedmokrásky je jednoduchá hra, v ktorej si môžete precvičiť postreh a schopnosť rýchleho uvažovania. Je inšpirovaná životom blahoslavenej Anky Kolesárovej. Obyčajného dedinského dieťaťa a mladého dievčaťa, ktoré nemá ďaleko od príbehu každého jedného z nás. Jej hrdinská odvaha obetovať svoj život kvôli kresťanským hodnotám, vnútornej kráse a dôstojnosti ženy dodala už nádej mnohým – začať odznova, žiť v čistote, bojovať každodenné boje. Hrdinské príbehy iných mužov a žien, chlapcov a dievčat, o ktorých svet nevie, dostanú hojnú odmenu v nebi. Symbolom jej vnútornej krásy a odhodlania sú sedmokrásky,” informuje web www.laura-mladez.sk.
Anna Kolesárová bola blahorečená 1. septembra 2018 v Košiciach. Pápeža Františka zastúpil legát kardinál Giovanni Angelo Becciu, prefekt Kongregácie pre kauzy svätých. Pápež František stanovil dátum liturgického slávenia sviatku blahoslavenej na 20. november. Organizačné informácie k ďakovnej slávnosti, podrobnosti o živote Anny Kolesárovej i o procese jej blahorečenia sa dozviete na webovej stránke annakolesarova.sk.
 

Príspevok Vznikla spoločenská hra, inšpirovaná bola životom bl. Anny Kolesárovej zobrazený najskôr Hlavné správy.