Bratislava 21. marca 2019 (HSP/Sputnik/Foto:TASR-Jakub Kotian)
 
Prezident Andrej Kiska prišiel v stredu dopoludnia vypovedať do Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) v Bratislave v súvislosti s vydieraním. Trestné stíhanie v tomto prípade začala polícia koncom februára. Informuje o tom okrem iných médií aj spravodajský server hnonline.sk

Na snímke Robert Fico (Smer-SD)

Dôkazy o vydieraní
Bol to štandardný výsluch, prezident opísal stretnutie s relevantnými osobami, priložili sme k tomu aj ďalšie dôkazy, ktoré potvrdzujú výpoveď prezidenta. Teraz bude na vyšetrovateľoch a dohliadajúcom prokurátorovi, aké ďalšie úkony budú vykonávať,uviedol po výsluchu prezidenta právny zástupca Daniel Lipšic, ktorý predpokladá, že budú nasledovať ďalšie výsluchy, či už podozrivého alebo svedkov.
Medzi nimi by mohol byť aj šéf MostHíd Béla Bugár alebo premiér Peter Pellegrini.
Lipšic doplnil, že predloženými dôkazmi nie sú nahrávky. Prezident si nenahráva žiadne rozhovory.
 
Fico: Kiska je uplakanec
Šéf Smeru Robert Fico sa v reakcii na prezidentovu výpoveď vyjadril o Kiskovi nie veľmi lichotivo. 
Kiska je uplakanec. Vždy, keď sa niečo stane, tak plače,podotkol Fico a dodal, že Kiska je prezident, ktorý pracuje tri dni v týždni.
Sedemkrát ročne jazdí na dovolenku a nikto z popredných svetových predstaviteľov ho nikdy neprijal. Veď kto by ho tiež prijal, keď nadáva na vlastnú krajinu,pokračoval Fico vo svojej kritike.
 
Kiska hovoril o pomste
Prezident Kiska 22. februára uviedol, že ho mal predseda SmeruSD Robert Fico vydierať v súvislosti s voľbou kandidátov na ústavných sudcov a jeho ambíciou byť predsedom Ústavného súdu SR.
Kiska si tiež myslí, že trestné stíhanie konateľa jeho spoločnosti KTAG je Ficovou pomstou za to, že ho Kiska nevymenuje predsedom Ústavného súdu SR. Fico obvinenia odmieta.
Predseda SmeruSD uviedol, že je pripravený okamžite vypovedať vo veci údajného vydierania prezidenta. Naznačil, že to nebol on, ale Kiska, kto sa pokúšal ovplyvňovať orgány činné v trestnom konaní. Expremiér tiež zopakoval, že Kiska klamal pri financovaní prezidentskej kampane. Fico tiež uviedol, že má záujem na tom, aby sa obvinenia zo strany Kisku vyšetrili čo najrýchlejšie.
 
Príspevok “Vždy, keď sa niečo deje, tak plače”. Fico prezradil, prečo Kisku neprijal nikto zo svetových lídrov zobrazený najskôr Hlavné správy.