Washington 22. februára 2019 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Carlos Osorio)
 
Americkí demokrati ostro kritizovali výroky senátora Bernieho Sandersa, ktorý v jednom interview odmietol uznať predáka venezuelskej opozície Juana Guaidóa za zákonného prezidenta tejto krajiny, a v tejto súvislosti spochybnili aj jeho víťazstvo v zápase o právo kandidovať za Demokratickú stranu v prezidentských voľbách, oznámil portál Politico

Na snímke Bernie Sanders

Sanders je kandidátom v primárnych voľbách demokratov, v ktorých sa volí jednotný kandidát za túto stranu na prezidenta USA, vedľa tucta iných uchádzačov, dokázal však zhromaždiť na svoju kampaň hneď v prvý deň rekordnú sumu 6 miliónov dolárov.
V utorok v interview pre televíznu stanicu Univision, ktorá vysiela v španielčine, sa Sanders vyhol tomu, aby označil venezuelského prezidenta Nicolasa Madura za diktátora, vystúpil proti možnému vojenskému zasahovaniu USA a prehovoril o potrebe usporiadať slobodné a čestné voľby.
Nebude kandidátom za Demokratickú stranu. Znovu ukázal, že sa v tejto situácii nevyzná,cituje Politico slová poslankyne demokratky z Floridy Donny Shalalaovej.
Pobočka Demokratickej strany v štáte Florida, kde je veľa utečencov z latinskoamerických krajín vrátane Venezuely, vystúpila s vyhlásením, v ktorom zdôrazňuje jednomyseľnosť demokratov tohto štátu v uznaní Guaidóa a popretie zákonnosti prezidenta Nicolasa Madura, píše Politico.
V roku 2016 bol Sanders súperom Hillary Clintonovej v primárnych voľbách demokratov, v konečnom dôsledku ale v zápase prehral. Ich súperenie sa nezaobišlo bez škandálu. Podľa informácie portálu WikiLeaks vedenie Demokratickej strany od samého začiatku podporovalo Clintonovú na úkor Sandersa.
 
Príspevok Vzbura medzi demokratmi? Bernie Sanders odmietol podporiť Guaidóa zobrazený najskôr Hlavné správy.