Vzala kúsok papierovej tapety a zložila ju ako harmoniku. Čo vymyslela vám ušetrí peniaze!

Rolety nemusia patriť medzi najlacnejšie súčasti vybavenie našich bytov. Ak aj vy práve teraz uvažujete o kúpe rolety do bytu, tento návod vám určite príde vhod. Šikovná žena vám ukáže jednoduchý postup, ako štýlovú roletu zhotoviť z obyčajnej tapety. Výsledok si môžete prispôsobiť podľa svojich predstáv!

Potrebujeme:

Ľahkú ohybnú tapetu ľubovoľnej farby

Obojstrannú lepiacu pásku

Orezávač

Motúz alebo tenké lanko

Nožnice a meter

Jednošnúrkovú brzdičku – dostať ju v každej galantérii

Vysekávačku alebo raznicu

Postup:

Najskôr je potrebné zistiť rozmery okna, aby naň roleta perfektne pasovala. Zmerajte dĺžku a šírku metrom. Kedže bude tapeta zložená do tvaru harmoniky a bude na nej aj štýlový dekoračný oblúk, pripočítajte k nameranej dĺžke 30 cm.

Z tapety vystrihneme požadovaný rozmer a tapetu rovnomerne poskladáme ako harmoniku.

Tapetu opäť zložíme a v strede urobíme raznicou alebo vyrezávatkom otvor v ľubovoľnom tvare. Cez tento otvor prevlečieme lanko. Na jednej strane ho necháme voľne visieť a na druhej ho prilepíme.

Na druhú stranu, tam, kde lano voľne visí nalepíme pásku a vytvoríme dekoratívny oblúk. Urobíme to jednoducho tak, že na jednu polovicu najspodnejšieho pásika nalepíme obojstrannú pásku, pásik zložíme priečne na polovicu a konce zlepíme. Na visiacu časť lanka nasadíme brzdičku, ktorá poslúži na zdvíhanie rolety podľa našej potreby.

Hrubou obojstrannou lepiacou páskou nalepíme roletu do okna a môžeme používať. Čo poviete na výsledok?

zdroj: stranamasterov

ZDROJ >>

Komentujte :)