Vývoz švajčiarskeho hodinárskeho priemyslu výrazne klesá

Bern 24. novembra 2016 (HSP/DWN/Foto:Pixabay)

Vývoz švajčiarskych hodín v októbri výrazne klesol. Trend ukazuje na globálnu recesiu

Ilustračné fotoIlustračné foto

Vývoz veľkých švajčiarskych hodinárov ako Richemont, Rolex a Omega sa v októbri prepadol nečakane výrazne o viac ako 16 percent v porovnaní s minulým rokom. Značky zažívajú najväčší pokles vývozu za posledných sedem rokov, píše Bloomberg.

Hodnota exportovaných hodiniek v októbri predstavovala zhruba 1,68 miliardy švajčiarskych frankov (1,57 miliardy eur), ako oznámilo priemyselné združenie. Pokles je ešte vážnejšie, než tomu bolo v októbri 2015, ktorý bol najslabším mesiacom predchádzajúceho roka. Rast exportu hodinárskeho priemyslu je malý už po celé roky – približne od polovice roku 2014 vývoz klesá.

Na 13 z 15 najdôležitejších trhoch priemysel zaznamenal pokles. Na najdôležitejšom trhu, v Hong Kong – ktorý slúži ako vstupná brána do Číny – dosiahli hodinári pokles dopytu o 22 percent. V septembri to bolo dokonca 40 percent. Vývoz do USA klesol o 17 percent a priemerné ceny zlacneli, píše Bloomberg.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.