Nitra 30. októbra 2018 (HSP/Foto: Ľudmila Synaková)
 
Nitrianska humanitná spoločnosť Homo Nitriensis pripravila v kongresovom pavilóne K na výstavisku Agrokomplex v Nitre IV. ročník charitatívnej módnej prehliadky s názvom Srdce a krása

Na snímke Mariana Štefaňáková ďakuje za kočiar

Na módnej prehliadke sa zúčastnil poslanec Národnej rady SR a viceprimátor mesta Martin Nemky s manželkou, predseda NSK Milan Belica s manželkou, primátor Nitry Jozef Dvonč, prezidentka Homo Nitriensis Margita Štefániková a ďalší hostia, ktorí boli ochotní zakúpiť si vstupenku a ešte pomôcť ľuďom, ktorí túto pomoc nevyhnutne potrebujú. Aj preto dal Homo Nitriensis názov tomuto každoročnému podujatiu Srdce a krása, že sa tu spájajú tieto dva atribúty.
Publiku sa predstavili dámske a pánske modely viacerých známych návrhárov a módnych značiek. Program prehliadky spestrila vokálna skupina Close Harmony Friends, tanečné vystúpenie Old School Brothers a spevák Roberto Caporali.
V ďalšej časti večera Margita Štefániková vysvetlila dôvody, ktoré dámsky klub viedli k pomoci konkrétnej osobe.
„Mamičku Marianu Štefaňákovú som stretla na Klokočinskom jarmoku. Svoje deti, ťažko zdravotne postihnutú  Emku a Paľka viezla v kočíku, ktorý už zjavne nestačil ich veku. Na nový kočík peniaze nemali a preto som sa rozhodla, že našu pomoc bude Homo nitriensis smerovať do tejto oblasti,“ uviedla M. Štefániková.
Obdarovaná Mariana Štefaňáková (na fotke) sa za dar srdečne poďakovala, keď povedala, že by nebolo v jej finančných možnostiach  zakúpiť takýto nový kočík.
Nitrianska humanitná spoločnosť vznikla v roku 1992. V rámci svojej činnosti sa zameriava na charitatívne projekty a aktivity na podporu znevýhodnených skupín, prednostne z Nitry. Svoju činnosť zameriavame hlavne na zdravotne ťažko postihnuté deti a dospelých, na deti z detských domovov, na klientov zariadení sociálnych služieb a ľudí bez domova. Pomoc pre zdravotne ťažko postihnuté osoby sa sústreďuje hlavne na nákup pomôcok na zdravotnú a rehabilitačnú starostlivosť,“ uviedla Margita Štefániková, prezidentka Homo Nitriensis.
Ľudmila Synaková
 
Príspevok Výťažok z charitatívnej módnej prehliadky na kočík pre postihnuté dvojičky zobrazený najskôr Hlavné správy.