USA 21. februára 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Evan Vucci)

Uplynulý víkend počas konferencie v Mníchove vyzvali americkí politici predstaviteľov európskej zahraničnej politiky, aby nevenovali pozornosť tweetom prezidenta USA Donalda Trumpa. Informuje o tom The Washington Post
Na snímke prezident USA Donald Trump

Americkí zákonodarci — demokrati i republikáni — a taktiež najvyšší predstavitelia národnej bezpečnosti v administratíve Donalda Trumpa sú často v konflikte s tweetami Trumpa. Európe odkazujú, že Spojené štáty zostávajú verné svojim európskym spojencom, sú pobúrené zásahom Kremľa do volieb a nezamýšľajú preventívny úder na Severnú Kóreu, aby zastavili svoj jadrový program.
Prezident Trump ale tomu protirečí a orientuje sa na médiá a svojho poradcu pre národnú bezpečnosť H.R. McMastera, pretože „zabudol” v sobotu povedať mníchovskej konferencii, že výsledky volieb v roku 2016 neboli ovplyvnené Ruskom, čo je záver, ktorý nepodporujú americké bezpečnostné služby. Predstavitelia služieb podčiarkujú, že možno nikdy nebudú môcť stanoviť, či ruský zásah ovplyvnil voľby v prospech Trumpa, alebo nie.
Rozhodnutie ignorovať tweety Trumpa o zahraničnej politike zaznelo z dvoch strán.
Otázka, komu dôverovať — prezidentovi alebo jeho poradcom — poplietla európskych politikov. Nemecký minister zahraničia Sigmar Gabriel sa priznal v sobotu, že nevie, kam sa dívať, aby pochopil USA.
„Sú to skutky? Sú to slová? Sú to tweety?” — opýtal sa.
Povedal, že si nie je istý, či dokáže rozoznať , čím vlastne sú Spojené štáty.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.