Slovensko 30. marca 2019 (TASR/HSP/Foto: TASR/HSP)
 
Oficiálne výsledky však budú až v nedeľu na poludnie, predbežné prvé výsledky však budú známe ešte dnes pred polnocou 

Na snímke vľavo Zuzana Čaputová, vpravo Maroš Šefčovič

Druhé kolo podľa informácií štátnej volebnej komisie prebehlo pokojne, nevyskytli sa žiadne podobné kuriozity ako v prvom kole.
 
22:57 Predbežná účasť voličov bola takmer 38%. V Bratislavskom a Trnavskom kraji viedla Čaputová nad Šefčovičom takmer trojnásobne. 
 
22:55 Šefčovičova sestra Marína Korčuková je presvedčená, že to dopadne ešte veľmi dobre. Vo volebnom štábe Maroša Šefčoviča sa objavil bývalý prezident Ivan Gašparovič.
 
22:50 Ivan Štefunko zo strany Progresívne Slovesnko uviedol, že je dobré, že Progresívne Slovensko bude mať ideového spojenca v paláci, keď bude strana v parlamente. 
Ivan Štefunko chce presvedčiť dosluhujúceho prezidenta Andreja Kisku, aby nezakladal stranu a pridal sa k nim.
 
22:45 Spočítaných už je vyše 5% okrskov. Rozdiel medzi kandidátmi sa znížil:
Zuzana Čaputová 57,20%, Maroš Šefčovič 42,79%
 

 
22:38 Štátna volebná komisia predložila prvé výsledky – spočítaných je 0,87% volebných okrskov. 
Pomer hlasov je nasledovný: Zuzana Čaputová 60,37% (3719 hlasov), Maroš Šefčovič 39,62% (2442 hlasov).
 
22:42 Focus zistil, že Čaputovú nechceli ľudia voliť preto, že je príliš liberálna, Šefčoviča zasa z dôvodu, že je spájaný so Smerom.
 
22:32 Poslanec Igor Matovič (OĽaNO) už gratuluje “prezidentke”, prosí ju, aby bola mostom medzi liberálmi a kresťanmi. Igor Matovič nebude čakať na výsledky a na sociálnej sieti v predstihu gratuluje Zuzane Čaputovej, ktorej víťazstvom si je istý:
“Gratulujem Slovensku, že prvýkrát od jeho vzniku tento úrad nebude zastávať komunista, ani chcelbyťkomunista. Gratulujem nám, že sme ubránili prezidenstký palác a nedovoli ho ovládnuť človekom, ktorého podporovala vládna mafia.
Prosím Zuzanu Čaputovú, aby bola prezidentkou všetkých občanov Slovenskej republiky. Aby sa snažila intenzívne komunikovať aj s voličmi Kotlebu, Harabina, Kollára, Smeru … či nevoličmi. Aby sa snažila pochopiť ich problémy a pomohla hľadať ich riešenia. Prosím ju tiež o to, aby bola mostom medzi liberálmi a kresťanmi, tak, ako nám sľúbila za okrúhlym stolom spolu s Robertom Mistríkom.”
 
22:26 V štábe Zuzany Čaputovej je aj Robert Mistrík, ktorý sa vzdal v jej prospech. “Vládne veľmi dobrá atmosféra, verím vo víťazstvo Zuzany Čaputovej. Som o tom presvedčený. Bude to pokračovanie novej vlny, ktorá bude pokračovať aj do volieb do Europarlamentu.
“Moje rozhodnutie odstúpiť nebolo jednoduché, lebo som do toho vložil veľa peňazí, ale nakoniec som rád.”
Verí v jej úspech, myslí si, že jej výsledok bude blízko 60 percent. „Myslím si, že tieto voľby vyhrá, a to je najdôležitejšie,“ povedal na otázku, či Čaputová vyhrá aj jeho zásluhou. „Nechcem si robiť zásluhy, je to jej snaha, jej výsledok,“ povedal pri príchode do štábu. Mistrík prišiel Čaputovú podporiť aj pred dvomi týždňami počas prvého kola volieb.
Na margo možnej spolupráce povedal, že si nemyslí, že by mala byť medzi nimi v budúcnosti nejaká úzka spolupráca, ale nevylúčil, že sa možno občas stretnú. K svojej politickej budúcnosti sa vyjadrovať nechcel, tvrdí, že dnešná noc patrí Čaputovej.
Ku obvineniam Štefana Harabina z toho, že pri jeho vzdaní sa kandidatúry šlo o kupčenie, sa nechcel vyjadriť. “Nebudem sa vyjadrovať k týmto fabuláciám”.
 
22:19 Expremiér Robert Fico získal v predošlých prezidentských voľbách 40,5%, Šefčovič podľa Focusu môže získať viac ako expremiér.
 
22:15 Podľa agentúry Focus Maroš Šefčovič získal výraznú podporu voličov SNS, voliči Most-Híd hlasovali približne na polovicu, v pomere 55,4 ku 44,6% v prospech Čaputovej.
 
22:11 Šefčovič si výsledky tipovať netrúfa, veľmi by chcel, aby účasť bola vyššia a následne by bola aj silnejšia legitimita budúceho prezidenta. Nazdáva sa však, že účasť bude po prvom kole značne nižšia. “Keď budú prvé výsledky, prídem, podelím sa o prvé dojmy,” povedal pred novinármi.
Uviedol, že vo volebnom štábe nikto zo Smeru-SD nie je. „Určite si zavoláme. Od začiatku som hovoril, že kandidujem ako Maroš Šefčovič, nezávislý a nadstranícky kandidát. Sú tu všetci moji podporovatelia, priatelia,“ povedal.
 
22:08 Agentúra Median priniesla značne rozdielne výsledky v porovnaní s agentúrou Focus. Zuzana Čaputová by podľa predvolebného prieskumu agentúry Median SK pre RTVS získala 60,5 percenta hlasov, zatiaľ čo jej protikandidáta Maroša Šefčoviča by volilo 39,5 percenta voličov.
 
22:06 Na výsledky veľkého finále čaká vo volebnom štábe Zuzany Čaputovej asi 700 ľudí. Prísť má aj dosluhujúci prezident Andrej Kiska a Róbert Bezák.
 
22:02 Predvolebný prieskum agentúry Focus tesne pred voľbami predpokladá pomer výsledkov Čaputová 55,20% a Šefčovič 44,8%. 
Príspevok Výsledky volieb: Po zrátaní prvých okrskov vedie Zuzana Čaputová. Štefunko (PS): Je dobré, že budeme mať v paláci ideového spojenca zobrazený najskôr Hlavné správy.