Verona 17. decembra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Geert Vanden Wijngaert)
 
Výškarský halový majster sveta 2016 Gianmarco Tamberi skočil viac ako kubánsky svetový rekordér Javier Sotomayor v roku 1993 v španielskej Salamanke

Na snímke Talian Gianmarco Tamberi

Dvadsaťšesťročný Talian, ktorý bude ozdobou blížiaceho sa jubilejného 25. ročníka Banskobystrickej latky (9. februára 2019), prekonal na exhibícii vo Verone 246 cm, čo je o centimetrík viac ako Kubáncovo svetové maximum spred štvrťstoročia. Pravda, Tamberimu k tomuto výkonu pomohla gymnastická odrazová doska. Informáciu priniesol web talianskeho športového denníka Gazzetta dello Sport.
Talian je už v plnej príprave na halovú sezónu a 29. decembra odletí na tréningový kemp do juhoafrického Potchefstroomu. “Potešilo by ma, keby mi halová sezóna 2019 vyšla rovnako ako v roku 2016. Túžim vyhrávať jedny preteky za druhými – takisto ako vtedy,“ vyhlásil Tamberi.
V halovej sezóne 2019 plánuje extravagantný Talian len štyri štarty. Začne na mítingu halového seriálu IAAF World Indoor Tour v nemeckom Karlsruhe 2. februára, presne o týždeň neskôr sa predstaví na banskobystrických Štiavničkách, potom ešte na talianskom šampionáte v Ancone a na halových ME v škótskom Glasgowe na začiatku marca.
 
Príspevok Výškar Tamberi skočil 246 cm, o centimetrík viac ako svetový rekord zobrazený najskôr Hlavné správy.