Vyšetrovatelia v Bavorsku potvrdili, že psychicky chorá matka zabila seba i deti

Kirchehrenbach 8. februára 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Michael Probst)

Špekulácie o rodinnej dráme, vyvolané nálezom troch mŕtvych tiel – matky a jej dvoch detí – v bavorskom Kirchehrenbachu, sa dnes večer ukázali ako opodstatnené.

Ilustračné fotoIlustračné foto

Vyšetrovatelia totiž medzičasom vychádzajú z tézy, že 39-ročná matka zabila svoje deti vo veku dvoch a štyroch rokov a následne skoncovala so sebou, pričom založila v dome požiar a použila chemikáliu na jeho urýchlenie. Cudzie zavinenie vyšetrovatelia momentálne vylučujú. Príčinou úmrtia matky a detí boli tzv. popáleninový šok a otrava dymom.

Ako vyplýva ďalej z dnes večer zverejneného spoločného vyhlásenia kriminálnej polície a prokuratúry, matka zrejme trpela psychickým ochorením, na ktoré sa v minulosti aj liečila. Vyšetrovatelia však napriek tomu s určitosťou nevedia, či bolo toto ochorenie priamou príčinou zabitia detí a následnej samovraždy.

V obci, v ktorej žije asi 2300 ľudí, vyvolal prípad šok a smútok. Policajtov zalarmovala v utorok istá známa zosnulej. Hliadka spozorovala bezduché telá už zvonku a privolala do zadymeného objektu hasičov. Oboch dymom priotrávených policajtov medzičasom prepustili z nemocnice.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.