Düsseldorf 13. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Martin Meissner)

Nálože, ktoré zatiaľ neznáme osoby odpálili pri autobuse futbalistov Borussie Dortmund, boli dielom profesionálov a ich sila bola enormná. Na zasadaní výboru pre vnútro Krajinského snemu Severného Porýnia-Vestfálska v Düsseldorfe o tom dnes hovoril krajinský minister vnútra Ralf Jäger.

Ilustračné foto

Podľa jeho slov vyšetrovanie pokračuje všetkými smermi a naďalej nemožno vylúčiť ani verziu, že za útokom stáli futbaloví chuligáni. Páchatelia, ktorí sú stále na slobode, avizovali ďalšie útoky, povedal minister a dodal, že hrozbu berú všetci zainteresovaní veľmi vážne.

Ako vyplýva z informácií tamojšieho Krajinského úradu pre ochranu ústavy, nemožno tri listy s identickým obsahom, ktoré sa našli neďaleko miesta činu, bez pochýb pripísať žiadnemu extrémistickému smeru. Jeho šéf Burkhard Freier preto zdôraznil, že sa tak pátra v ultraľavicových i ultrapravicových kruhoch, ako aj na islamistickej scéne.

Na margo spojenia islamistov s útokom Freier poznamenal, že v liste chýbali arabské frázy a ani sformulovanie požiadaviek na konci textu nie je typické pre džihádistov z Islamského štátu (IS), ktorí nevyjednávajú.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.