Bratislava/Brno 23. júla 2019 (HSP/Foto:Botticelli)

Na 61. ročníku Medzinárodného strojárskeho veľtrhu v Brne, ktorý sa koná 7. – 11. 10. 2019, sa tento rok predstaví vyše 80 slovenských vystavovateľov. Vďaka podpore Ministerstva hospodárstva SR a Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu sa popri tradičných vystavovateľoch predstavia aj perspektívne slovenské podniky z rôznych odvetví.. Slovenskí vystavovatelia pritom predstavia  novodobé technológie pre digitalizáciu a optimalizáciu výroby, najrýchlejší 3D skener či ultra ľahký kontajner

Národná expozícia GOOD IDEA SLOVAKIA prestaví 25 inovatívnych a úspešných spoločností

Tento rok sa na Medzinárodnom strojárenskom veľtrhu (MSV) v Brne predstaví vyše 1 600 vystavovateľov. Zo Slovenska príde viac než 80 firiem a nebudú medzi nimi chýbať tradiční vystavovatelia ako TRENS SK, Železiarne Podbrezová či ZVL SLOVAKIA. Vďaka podpore Ministerstva hospodárstva SR a Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) sa v rámci národnej expozície (s rozlohou viac ako 250 m2) predstaví aj 25 slovenských inovatívnych spoločností, z ktorých 15 patrí do kategórie malých a stredných podnikov.

„Som rád, že sa podarilo poskytnúť priestor a podporu pre 25 zástupcov slovenských spoločností. Medzinárodný strojársky veľtrh v Brne predstavuje jeden z najvýznamnejších a najreprezentatívnejších veľtrhov organizovaných v strednej Európe, kde sú zastúpené všetky oblasti strojárskeho a elektrotechnického priemyslu. Táto výstava poskytuje možnosť ukázať Slovensko ako atraktívnu a modernú krajinu pre investície a podnikanie; predstavuje naše úspešné spoločnosti, ktoré sa bez problémov presadzujú aj v zahraničnom konkurenčnom prostredí,“ povedal generálny riaditeľ agentúry SARIO, Róbert Šimončič. Prezentácia Slovenska a jednotlivých spoločností potrvá počas celého výstavného týždňa, teda 7. – 11. 10. 2019).

Slovenské podniky nezaostávajú ani v oblasti digitalizácie a automatizácie

Hlavnou témou 61. ročníka Medzinárodného strojárskeho veľtrhu v Brne je Priemysel 4.0 a Digitálna továreň. V nadväznosti na hlavnú tému sa v rámci slovenskej národnej expozície predstavia  hneď 2 spoločnosti, a to T – Industry a softigo. Firma softigo dodáva inovatívne riešenia pre digitalizáciu a optimalizáciu, ktoré pokrývajú oblasti výroby, kvality, logistiky, údržby, riadenia výroby, analýzy dát v reálnom čase, analýzy výkonnosti podniku, firemných kolaboračných nástrojov a elektronického obehu dokumentov. Spoločnosť T – Industry zasa v rámci problematiky Priemysel 4.0 prináša ucelené riešenia pre digitálnu továreň. Pre zákazníka ponúka platformu digitálneho dvojčaťa, keď je celý chod továrne prenesený do sledovateľnej digitálnej podoby. „Zákazník tak môže kontrolovať rôzne vstupy ako napríklad spotrebu energie až na úroveň výrobného stroja, ktorá je jednou z najväčších nákladových položiek v rámci prevádzok,“ doplnil konateľ spoločnosti T-Industry, Juraj Tomlain.

Zastúpenie sektorov v slovenskej národnej expozícii slovenských spoločností, v %

Najrýchlejší 3D skener či ultra ľahký kontajner

Okrem digitalizácie a automatizácie má medzi slovenskými vystavovateľmi zastúpenie aj strojársky, elektrotechnický, hutnícky či automobilový sektor a iné. Za zmienku stoja napríklad prelomové produkty a riešenia slovenskej firmy AerobTec, ktorá sa venuje výrobe pohonných jednotiek pre bezpilotné technológie či najrýchlejší 3D skener na báze bieleho svetla, ktorý je riešením z radov spoločnosti ROBUSTECH. Pozoruhodným exponátom je tiež odolný, ultra ľahký kontajner spoločnosti WINFA, ktorý bude propagovaný priamo počas výstavy. „Verím, že účasť a prezentácia Slovenska na tomto veľtrhu bude aj tento rok úspešná a povedie k nadviazaniu nových kontaktov, obchodných partnerstiev a odhalí aj inovačný potenciál ‚industriálneho’ Slovenska“, uzavrel generálny riaditeľ agentúry SARIO Róbert Šimončič.

Snímka z minulého ročníka

Účasť Slovenska na Medzinárodnom strojárskom veľtrhu v číslach

Slovenskí vystavovatelia sa zúčastnili na veľtrhu MSV Brno počas všetkých 61 ročníkov. Ich počet v ére samostatnosti Slovenska v rokoch 1993 – 2018 dokumentuje nasledujúce grafické znázornenie. Za toto obdobie sa na veľtrhu prezentovalo viac ako 2 500 slovenských podnikateľských subjektov. V minulom roku, keď bolo Slovensko partnerskou krajinou veľtrhu, bola zaznamenaná historicky najvyššia účasť vystavovateľov zo Slovenska od roku 1999.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj