Vyše 350 politikov a duchovných prišlo na Európske modlitebné raňajky v Bruseli

Brusel 9. decembra 2016 (HSP/TK KBS/Foto:TASR-Oded Balilty)

V Bruseli vo štvrtok vyvrcholili Európske modlitebné raňajky. Ich súčasťou boli aj viaceré sprievodné duchovné a kultúrne podujatia

Ilustračné fotoIlustračné foto

Hlavné podujatie spolumoderoval jeden zo slovenských europoslancov Branislav Škripek. Na raňajkách sa zúčastnilo vyše 350 politikov z národných parlamentov a duchovných z celej Európy a ďalších kontinentov. Témou podujatia bol biblický verš: „Tu som, Pane! Pošli mňa.” Iz 6, 8. Hlavnými rečníkmi modlitebných raňajok boli bývalý komunista a etiópsky premiér Tamrat Layne a princezná Margaretha von Lichtenstein.

Branislava Škripeka najviac oslovil príbeh tohto niekdajšieho etiópskeho vládneho predstaviteľa. „Tento muž sa ako komunistický revolucionár pučom dostal k moci. Velil armáde o veľkosti 150 000 vojakov. Robili hrozné veci. Po čase prišiel do krajiny nový prevrat a on skončil vo väzení,” povedal Branislav Škripek. Jeho príbeh sa však nekončí za mrežami, ale naopak začína nanovo. Pokračuje slovenský europoslanec Škripek: „Tamrat Layne v kobke prežil osobné stretnutie s Bohom. Ako bývalý terorista a dnes evanjelizátor hovorí, že zlo sa nedá poraziť iným zlom, dokáže to iba osoba a učenie Ježiša Krista!” Princezná Margaretha von Lichtenstein zdôraznila dôležitosť osobnej integrity a charakteru kresťana. Podľa jej svedectva to bol práve osobne strávený čas s Bohom, ktorý jej pomohol prekonať najťažšie prekážky jej života.

Branislav Škripek na záver vyzval účastníkov k spoločnej modlitbe za európsku politickú scénu, aby zákonodarcovia rešpektovali Božiu pravdu a princípy vo svojej práci. Na Európskych modlitebných raňajkách robili doprovod členovia slovenskej kresťanskej hudobnej skupiny ESPé, informovala Kancelária europslanca Škripeka.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.