Doneck, 14. januára 2018 (HSP/Foto: Facebook)

Vyše 150 tisíc obyvateľov Doneckej ľudovej republiky a takmer 1000 cudzincov v priebehu ostatných 10 mesiacov získalo občianske preukazy DĽR. Informoval o tom riaditeľ Migračnej služby DĽR Vladimír Krasnoščeka.
Na snímke pasy Doneckej ľudovej republiky

„Do 1. januára tohto roka občianske preukazy Doneckej ľudovej republiky získalo 150 451 obyvateľov našej republiky. Pripomeniem, že občianske preukazy DĽR začali sme vydávať pred 10 mesiacmi – 16. marca 2016. V priebehu vlaňajšieho roka Migračná služba Doneckej ľudovej republiky vydala celkovo viac ako 111 tisíc rôznych dokumentov,“ pripomenul.
Dodal, že za to isté obdobie – takmer 10 mesiacov – občianske preukazy Doneckej ľudovej republiky dostalo 957 cudzincov. Vladimír Krasnoščeka prezradil, že občianske preukazy DĽR získali občania vyše 30 štátov sveta, medzi nimi sú obyvatelia Ruska, Ukrajiny, USA, Nemecka, Talianska, Srbska, Fínska a iných štátov. Podotkol, že záujem o občianske preukazy DĽR je aj naďalej veľmi vysoký.
Eugen Rusnák

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.