Bratislava 17. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Výrobcovia zastúpení Slovenským združením pre značkové výrobky (SZZV) poukazujú na chýbajúcu jednotnú metodiku a absenciu rešpektovania práva výrobcu na vyjadrenie sa k zisteniam kontroly realizovanej na jeho výrobkoch pred zverejnením výsledkov. Uviedol to Ľubomír Tuchscher, výkonný riaditeľ SZZV, v reakcii na testy značkových výrobkov, ktoré boli zverejnené v poslednom období Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR ohľadom tzv. dvojakej kvality, najmä potravín.
ilustračné foto

SZZV má podľa Tuchschera zásadné výhrady voči tomu, ako sa výsledky testov prezentujú. Viaceré z výrobkov, ktoré boli označené za produkty s rôznou kvalitou, mali podľa neho identifikované len rozdiely v značení a/alebo boli posúdené len na základe senzorického zhodnotenia, ktoré je veľmi subjektívne.
“Z uvedených dôvodov vo všeobecnom záujme žiadame, aby sa čo najskôr nastavili spoločné európske pravidlá pre posudzovanie rozdielov zistených pri výrobkoch uvádzaných na jednotný európsky trh pod rovnakou značkou a aby sa do prijatia jednotnej metodiky upustilo od vykonávania ďalších testov. Rovnaký prístup zvolilo aj Poľsko,” zdôraznil výkonný riaditeľ SZZV.
Výrobcovia značkových výrobkov si podľa Tuchscherových slov vážia svojich spotrebiteľov a robia všetko pre to, aby im na každom trhu priniesli čo najlepší spotrebiteľský zážitok, ktorý by zodpovedal ich očakávaniam ohľadom zloženia výrobkov a chuťových preferencií.
Slovenské združenie pre značkové výrobky je dobrovoľné združenie výrobcov a distribútorov rýchloobrátkových značkových výrobkov v oblastiach, ktoré ovplyvňujú výrobu, uvedenie na trh, distribúciu a predaj značkových výrobkov na Slovensku. SZZV vzniklo v roku 1996 a je členom viacerých svetových a európskych priemyselných združení a asociácií, medzi ktoré patrí aj Európska značková asociácia (AIM).

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.