Káhira 14. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)
 
Egypt predĺžil o ďalšie tri mesiace platnosť výnimočného stavu. Toto nariadenie vydané egyptským prezidentom Abdalom Fattáhom Sísím zverejnili v sobotu v oficiálnom vestníku, napísala agentúra AP. 

Na snímke egyptskí vojaci hliadkujú na ulici v blízkosti kostola v centre Káhiry

V nariadení sa ďalej uvádza, že najnovšie predĺženie výnimočného stavu v Egypte oprávňuje bezpečnostné sily, aby prijímali opatrenia “potrebné na to, aby čelili hrozbám a financovaniu terorizmu a zaistili bezpečnosť v krajine.”
Sísí vyhlásil výnimočný stav vlani v apríli po dvoch bombových útokoch na kostoly koptských kresťanov, pri ktorých zahynulo najmenej 46 ľudí a desiatky ďalších utrpeli zranenia. K obom útokom sa neskôr prihlásili militanti zo sinajskej odnože extrémistickej organizácie Islamský štát (IS). Opatrenie v krajine predĺžili minulý rok v júli, potom v októbri a následne v januári tohto roku.
Vo februári Sísí spustil rozsiahlu operáciu zameranú proti islamským militantom na Sinajskom polostrove. Operácia prebieha za účasti pozemných, námorných i vzdušných síl a týka sa oblastí severného a stredného Sinaja, niektorých častí delty Nílu a pásma Západnej púšte pozdĺž hranice s Líbyou.
 
Príspevok Výnimočný stav v Egypte bude v krajine platiť ďalšie tri mesiace zobrazený najskôr Hlavné správy.