Moskva 23. februára 2019 (HSP/Foto: Screenshot YouTube)
 
Niekedy sa stáva, že sa politickí predstavitelia vyjadrujú symbolicky. Pred nedávnom Izraelčania zverejnili videá, kde izraelské lietadlá likvidujú S-400 a vrtuľníky Ka-52. Ani S-400 a ani Ka-52 nemá Sýria vo výzbroji, takže ak nešlo o čistú náhodu, Izrael vyslal smerom k Rusku symbolický odkaz, že je nebezpečný a treba s ním vážne rátať

Na snímke operatívno – taktický raketový komplex Iskander M

Portál rusvesna včera uviedol takisto informáciu, ktorú, ak nie je čisto náhodná, možno takisto vnímať symbolicky. V malej časti Ruska s názvom Židovská autonómna oblasť (oblasť hraničí na juhu s Čínou, hranicu tvorí rieka Amur, na západe s Amurskou oblasťou, na severe a východe hraničí s Chabarovským krajom, hlavným mestom je Birobidžan) sa včera uskutočnili cvičenia operatívno-taktických raketových komplexov Iskander, patriacich do zostavy Východného vojenského okruhu.
Pri cvičení rakety úspešne zlikvidovali určené ciele: veliteľské a komunikačné centrá, kasárne, sklady techniky a letisko. Prečo aj letisko (ak nešlo o náhodu) ostáva záhadou, pretože teroristi vo väčšine prípadov lietadlá nemajú k dispozícii. Všetky ciele zasahovali mobilné raketové zariadenia, analogické tým zariadeniam, ktoré sa nachádzajú na území Sýrie.
Ak nešlo o náhodu, tak Rusi vyslali smerom k Izraelu takisto symbolický odkaz, že sú nebezpeční a treba s nimi vážne rátať.
 
Príspevok Vymieňajú si Rusi a Izrael ozbrojené komplimenty? zobrazený najskôr Hlavné správy.