New York 20. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Pri príležitosti prvého výročia smrti amerického speváka a skladateľa Princea vyjde v piatok jeho nové EP so šiestimi dosiaľ nezverejnenými štúdiovými skladbami, ktoré hudobník nahral v rokoch 2006-08. Informoval o tom magazín New Musical Express (NME)

EP má názov “Deliverance”, pričom titulná pieseň je už dostupná prostredníctvom služieb Apple Music a iTunes. Prince napísal tieto skladby s hudobným producentom Ianom Boxillom, ktorý ich dokončil v priebehu uplynulého roka. EP bude vydané ako download, v júni vyjde aj ako fyzický nosič.

Na snímke spevák Prince

“Som presvedčený, že ide o nadčasovú nahrávku. Dúfam, že mnohým ľuďom prinesie potešenie,” uviedol Boxill. EP vychádza na nezávislej značke; tak, ako sa Prince usiloval zverejňovať svoju hudbu. “Prince sa vždy snažil vyhýbať veľkým firmám. Rozhodli sme sa, že takto by to chcel i on sám,” dodal.

Na jún je naplánované aj vydanie dvoch dlhohrajúcich albumov s Princeovými skladbami objavenými v archívoch jeho nahrávacieho štúdia Paisley Park, kde spevák 21. apríla 2016 aj zomrel na náhodné predávkovanie sa liekmi proti bolesti. Tieto albumy vydáva hudobné vydavateľstvo Warner Bros.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.