Bratislava 6. marca 2018 (HSP/Foto:TASR -Andrej Galica)

Na Ficovu otázku  Kiskovi ohľadom jeho návštevy u sponzora farebných revolúcii Georga Sorosa, pokladali za nutné zareagovať viacerý politici. Prinášame vám nimi prezentované názory:
Na snímke zástupcovia opozície, zľava predseda strany SaS Richard Sulík, predseda hnutia OĽaNO – NOVA Igor Matovič, poslanci Richard Vašečka, Ján Budaj (obaja OĽaNO – NOVA), predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár a poslankyňa Natália Blahová (SaS)

Ján Budaj poslanec Národnej rady (OĽaNO): Možno práve pre Kotlebu zmenil R.Fico od nedele tak šokujúco rétoriku. Akoby sa rozhodol prispôsobiť konšpiračným webom a xenofóbnemu svetu ĽSNS. Možno práve preto obvinil z ohrozenia svojej moci zahraničie. A dnes na nás vypustil najobľúbenejšie strašidlo Kotlebovcov a všetkých konšpirátorov , Georga Soroša. Možno preto sa vražda novinára a jeho snúbenky vo výrokoch R.Fica v posledných dňoch mení na predohru ku štátnemu prevratu, ktorého sa cíti byť R.Fico obeťou. Vraj trpí a už ani nespí..
Lucia Nicholsonová z SaS k Ficovmu prejavu: „Je to potvrdené. Je nesvojprávny a veľmi, veľmi, veľmi vystrašený.“
Boris Kollár (Sme rodina): „Toto už hraničí so stratou zdravého rozumu. Buď Fico už zdravý rozum stratil, alebo je veľký hráč. No ak tomuto Robert Fico verí, nie je spôsobilý viesť tento štát.“
Ľubomír Galko (SaS): „Robert Fico práve obvinil na tlačovej besede prezidenta z účasti na dvojnásobnej vražde a destabilizácii štátu. Ten chlap sa podľa mňa chce vyhnúť base tým, že sa dá zatvoriť do blázninca.“
Igor Matovič (OĽaNO): „Fico sa rozhodol vymeniť Most za Kotlebu. Zneužíva najnižšie pudy na to, aby si moc silou-mocou udržal. Obviniť maďarského Žida žijúceho v Amerike zo zosnovania plánu (áno – z objednávky vraždy!!!) je za hranicou kohokoľvek normálneho.“ Je z toho zrejmé len jediné – Fico sa definitívne zmieril s tým, že Kaliňáka nestiahne, Most z koalície oddíde a Fico Maďarov nahradí tichou podporou fašistov.
Peter Pčolinský zo Sme rodina odporúča Ficovi návštevu psychiatra: „Odporúčam konziliárne a psychiatrické vyšetrenie… a toto riadi krajinu 10 rokov,“ napísal na Facebooku.
Poslanec Miroslav Beblavý (Spolu) hovorí, že z Fica je Kotleba. „Začal ako katolík, pokračoval ako komunista, chvíľu bol Európan a teraz je z neho Kotleba. Nebudem predstierať, že som šokovaný. Vždy porozprával to, čo sa mu práve hodí.“
Štátny tajomník na ministerstve obrany Róbert Ondrejcsák (nom. Most-Híd): „Hľadanie nepriateľa v zahraničí je neprijateľné a posúva nás to mimo slušnej spoločnosti.“
Europoslankyňa Smeru Monika Beňová „nepredpokladá, že 88-ročný Soros má záujem na destablizácii Maďarska, Slovenska ani žiadneho iného členského štátu EÚ“.
Slovenský veľvyslanec v Maďarsku Rastislav Káčer o Ficovej tlačovke: „Hnus a humus v netolerovateľných dávkach,“ napísal na Facebooku.
Štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí Ivan Korčok vyhlásil, že podľa neho „politický vývoj na Slovensku nie je nijako ovplyvňovaný zo zahraničia“.