Liverpool 27. apríla 2018 (HSP/Foto: screenshot Youtube)
 
Čím sa nemocnica vyhráža Alfiemu a jeho rodičom, že sa otec dieťaťa Tom náhle rozhodol včera posunúť médiám list, ktorý pred kamerami čítal, a ktorý verejnosť označila za “rukojemnícky list”? Skutočne, pri čítaní listu udrie jedna vec hneď do očí

Na snímke zlomený otec Alfieho číta svoje vyjadrenie, v ktorom žiada verejnosť, aby sa stiahla…

Nemocnica má teraz všetky karty v rukách. Súd jej určil všetky práva ohľadom malého Alfieho, dokonca aj právo zabiť ho podľa tzv. “plánu starostlivosti pri ukončovaní života”, ktorá zahŕňa použitie koktailu letálnych drog.
Nemocnica dostala legálnu právomoc taktiež zamedziť blízkosť rodičov pri Alfiem, keď oni budú konať, ako hovoria, “v jeho najlepšom záujme”. Môžu ho zabiť zamedzením v prijímaní výživy a tekutiny. Kňaz, ktorý bol s rodinou v nemocnici, aby im poskytoval duchovnú podporu, bol z nemocnice tiež vyhnaný.
V bolestivom a očividne pod nátlakom písanom vyjadrení Tom Evans hovorí takmer všetko opačne, ako hovoril doteraz.
Vyzýva v ňom všetkých podporovateľov Alfieho, aby šli domov a pokračovali vo svojom doterajšom života a aby nechali rodinu Evansových “nerušene”. Pritom len pár hodín pred tým pred kamerami s plačom prosil, aby prišiel pápež František, ktorý tiež vyzýval na jeho záchranu a sám sa presvedčil o Alfieho stave,  (zúfalé volanie na pápeža súviselo pravdepodobne s tým, že v kontraste s postojom katolíckej cirkvi Liverpoolsky arcibiskup prostredníctvom farára povolal kňaza, ktorý bol duchovnou oporou Evansových z nemocnice a vyjadroval sa v prospech nemocnice.
Ďalej ďakuje nemocničnému personálu, ktorý mu chcel zabiť syna, pričom tiež pár hodín predtým sa pokúšal obviniť personál zo snovania vraždy jeho syna.
V liste tiež chváli nemocničný personál za ich úctivosť a profesionalitu, pričom deň predtým uvádzal, že k jeho synovi sa správajú horšie ako ku zvieraťu a že sa cíti horšie ako vo väzení.
Jednoducho celé znenie listu nepôsobí ako jeho vlastné slová, ktoré sme mali možnosť počuť doteraz. Naopak, znie úplne ako vyjadrenia, ktoré použila Nemocnica Alder Hey vo svojom tlačovom vyjadrení deň predtým. (Uvádzala v ňom, že sa sústredí na zachovanie pohodlia, dôstojnosti a súkromia pre Alfieho. “Je to našou prvou prioritou”.)
Tom v liste prečítal, že bude spolupracovať s liečebným tímom jeho syna “na pláne, ktorý poskytuje nášmu synovi dôstojnosť a pohodlie, ktoré tak potrebuje.” Dôstojnosť a pohodlie ako aj najlepší záujem dieťaťa sú práve tými najzneužívanejšími slovami v tomto hroznom boji.
Otec Tom ďalej v liste čítal:
“Odteraz už nebudeme vydávať žiadne vyjadrenia ani poskytovať interview. Dúfame, že to budete rešpektovať.”
Čo také ponúkla nemocnica rodičom Alfiemu, že to nemôžu odmietnuť?
Niektorí sa nazdávajú, že to mohla byť ponuka prepustenia Alfieho domov v prípade, že Tom zviaže ruky Alfieho armáde na facebooku a prestane publikovať videá naživo prostredníctvom Facebooku.
Tom, ktorý nespal už dni a ktorému bola odňatá duchovná podpora z nemocnice, mohol byť zraniteľný voči ponukám, ktoré sa mu javili navonok ako dobré. Môžu však byť pascou…
Celé jeho vyjadrenie napísané v liste sa celkovo javí ako list prianí nemocnice:

  1. Alfieho armáda, hlavný komunikačný kanál, ktorý burcoval verejnosť, má teraz ruky zviazané.
  2. Verejnosť už nedostáva aktualizované správy priamo od otca Toma ohľadom skutočného stavu Alfieho.
  3. Keď svet svoju pozornosť odtiahne od Alfieho, nemocnica bude môcť pokračovať so svojimi aktivitami, možno aj s Alfiem a podobnými pacientami.
Tu je celé vyjadrenie Evansových v predtlačenej forme, ktoré Tom čítal

Každopádne, nemocnica Alder Hey raz musí byť postavená pred súd za stavanie sa medzi týchto heroických rodičov a ich dieťa.
Britský politik dokonca predstavil kampaň za nový zákon, tzv. Alfieho zákon, ktorým chcú dať rodičom viac právomocí v súvislosti so zdravotnou starostlivosťou ich detí. Toto je dobrý prvý krok.
Rodičia teda už nemôžu robiť verejne nič, ostáva teda na nás postaviť sa za nich aspoň na diaľku a vyzývať na ich podporu ako morálnu tak aj duchovnú.
V tomto videu môžete vidieť, ako zlomený otec číta vyjadrenie, ktorým vyzýva verejnosť, aby sa stiahla, no jeho vnútro priam kričí, že si žiada opak.

 
 
Príspevok Vyhráža sa im nemocnica? Rodičia Alfieho zverejnili svoj list verejnosti a médiám, ktorý bol zrejme písaný pod nátlakom zobrazený najskôr Hlavné správy.