Bratislava 28. decembra 2018 (HSP/Foto: SITA- Braňo Bibel)
 
Slovensko má za sebou jeden z najťažších rokov od Nežnej revolúcie. Beštiálna vražda Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej otriasla krehkými základmi našej demokracie, uvádza sa v stanovisku SaS, ktoré redakcii poskytla Marie Stracenská z komunikačného oddelenia strany

Na snímke predseda strany SaS Richard Sulík

Potvrdila, že organizovaný zločin podobne ako v 90. rokoch minulého storočia zmohutnel, metastázoval do najvyšších poschodí politiky a ochromuje akcieschopnosť orgánov činných v trestnom konaní. Iba vďaka enormnej mobilizácii angažovaných občanov a neutíchajúcich aktivít opozície sú sily dobra a zla dnes ako tak vyrovnané.
Budúce parlamentné voľby obdobne ako tie v roku 1998, v ktorých bol porazený mečiarizmus, rozhodnú o charaktere štátu. Politiku zloby Roberta Fica musí nahradiť úcta k hodnotám, na ktorých stojí sloboda a prosperita. Politiku cynizmu a privilégií Roberta Kaliňáka musí nahradiť spravodlivosť pre všetkých. Chamtivú aroganciu SNS slušnosť a oportunizmus Mostu-Híd politika zásad.
Slovensko sa vezie na vlne celosvetového hospodárskeho rastu do budúcnosti, ktorá však neveští nič dobré. Nie sme dobre pripravení na budúce krízy, ani na budúce výzvy. Naše podnikateľské prostredie upadá, vzdelávanie je zastarané a verejné služby napriek vynaloženým miliónom eur sú prebyrokratizované a neefektívne.
Predvolebný rok 2019 na tomto zlom stave nič nezmení. Naopak, politiku zahltí ešte viac populizmu a paniky vládnej koalície z prehratých volieb. V zahraničnej politike vládna koalícia ponúkne domácej verejnosti a našim partnerom v EÚ a NATO len ďalšie rozporuplné signály, cudzopasiace na proruských sentimentoch, ktoré sú mimo reality.
Nádejou je, že sa v roku 2018 prebudili časti polície, čo SaS podporuje. Budeme teda stavať na tom dobrom, čo tu je, až dobré preváži nad negatívami. Rok 2019 bude pre stranu Sloboda a Solidarita obdobím pokračujúceho zápasu, aby zlo nezískalo prevahu. Budeme vehementne brániť demokraciu, odhaľovať svinstvá jednotlivcov i chyby v systéme. Budeme sa pripravovať na prevzatie zodpovednosti a očistu spoločnosti od oligarchov a organizovaného zločinu. Predvolebný rok 2019 nesmie byť rokom temna, ale novej nádeje na zmenu.
Richard Sulík, predseda SaS
Jana Kiššová, podpredsedníčka SaS
Ľubomír Galko, podpredseda SaS

Príspevok Vyhlásenie strany Sloboda a Solidarita na prelome rokov 2018 a 2019 zobrazený najskôr Hlavné správy.