Čadca 29. decembra 2016 (HSP/Foto: Jozef Cvajniga)

Celé Kysuce už tradične medzi sviatkami žije futbalom. Aj keď na Slovensku je populánosť tohto športu ďaleko za očakávaním a v nevyhovujúcich poveternostných podmienkach by bolo žiaduce venovať sa viac v celej oblasti od Martina, cez Žilinu až ku Čadci, keď je teraz ďalšia možnosť spopularizovať tento halový šport aj u nás na Slovensku počas dlhého prípravného obdobia od decembra do polovice februára, kedy sa v prípade možnosti lepších poveternostných  podmienok môže začať hrať a pripravovať v plnej sile na jarnú odvetnú časť súťaže  

 Trénerský Work shope mal najväčší ohlas na vydrenom XXI.ročníku Štefanského halového turnaja v Čadci. Na snímke zľava: Eduard Gábriš (hlavný organizátor podujatia), Ľuboš Nosický – športový riaditeľ mládeže MŠK Žilina, Adrián Guľa – tréner MŠK Žilina, líder Fortuuna ligy po skončení jesennej časti ročníka 2016/2017, Štefan Tarkovič – asistent reprezentačného trénera A mužstva Slovenska a Pavel Vrba – bývalý úspešný tréner MŠK Žilina, FC Viktória Plzeň, Českej futbalovej reprezentácie a súčasný tréner Anži Machačkala mužstvo ruskej superligyTrénerský Work shope mal najväčší ohlas na vydrenom XXI.ročníku Štefanského halového turnaja v Čadci. Na snímke zľava: Eduard Gábriš (hlavný organizátor podujatia), Ľuboš Nosický – športový riaditeľ mládeže MŠK Žilina, Adrián Guľa – tréner MŠK Žilina, líder Fortuuna ligy po skončení jesennej časti ročníka 2016/2017, Štefan Tarkovič – asistent reprezentačného trénera A mužstva Slovenska a Pavel Vrba – bývalý úspešný tréner MŠK Žilina, FC Viktória Plzeň, Českej futbalovej reprezentácie a súčasný tréner Anži Machačkala mužstvo ruskej superligy

Teraz je k dispozícii nová viacúčelová nafukovacia hala v Korni, kde by sa mohlo začať nové ďalšie podujatie s možnosťou konfrontácie aj s mužstvami spoza rieky Moravy, takže bolo by načase dať hlavy dohromady a začať v novom roku 2017 po novom. XXI.ročník Štefanského turnaja v Čadci mal síce priemernú úroveň, ale slabé výkony rozhodcov z tohto regiónu nepridali k jeho kvalite. Napriek tomu, že turnaj moderovali až dvaja zbytočne platení moderátori Marcel Merčiak a Ľuboš Hlavena futbaloví komentátori z RTVS a diváci sú často radi, že ich nepočujú, tieto vynaložené finančné prostriedky na ich strávený deň v Čadci mohli organizátori turnaja vložiť do kvalitnejšieho obsadenia rozhodcov na tomto halovom turnaji.

Trofeje, o ktoré sa hralo na turnaji XVII.ročník Memoriálu Milana PiteľaTrofeje, o ktoré sa hralo na turnaji XVII.ročník Memoriálu Milana Piteľa

Turnaj mal aj pomerne početnú divácku kulisu, ale priestory pre divákov v kultúrnom prostredí v Športovej hale PRATEX v Čadci sú ďaleko od toho, čo by náročný futbalový fanúšik v hale potreboval, keď príde na turnaj ráno od 09,00 hod. a pokiaľ chce vydržať v hale do samého konca do neskorých večerných hodín nepostačí iba podanie základných občerstvujúcich produktov, ale k vyššiemu štandardu tohto podujatia je potrebné o niečo viac. Taktiež aj „Halový Štefansky turnaj“, ktorý vstúpil do ďalšej v poradí už tretej desiatky by mal mať vyššiu kvalitu rozhodcov a nie iba priemerným obsadením tých svojich „vyvolených“, ktorí to skúšajú aj v druhej futsalovej lige Open, ale aj tam nedokážu svoje rozhodcovské naplno odovzdať, pretože iné sú pravidlá futbalu, halového futbalu a futsalu, takže tieto tri druhý športov s tou istou futbalovou loptou (nie však menšou) na futsal robilo problémy aj na tomto populárnom turnaji.

 Na halovom turnaji v Čadci nechýbal aj bývalý hráč MŠK Žilina a úspešný reprezentant Slovenska do 21 rokov Lukáš Čmelík (na snímke prvý sprava), ktorý je v súčasnosti na hosťovaní vo švajčiarskom FC Sion. Aj on považoval za potrebné stretnúť sa so svojimi priateľmi a bývalými spoluhráčmi na tomto turnaji a v tomto roku obliekal dres Vanessy. Na halovom turnaji v Čadci nechýbal aj bývalý hráč MŠK Žilina a úspešný reprezentant Slovenska do 21 rokov Lukáš Čmelík (na snímke prvý sprava), ktorý je v súčasnosti na hosťovaní vo švajčiarskom FC Sion. Aj on považoval za potrebné stretnúť sa so svojimi priateľmi a bývalými spoluhráčmi na tomto turnaji a v tomto roku obliekal dres Vanessy.

Najviac zo všetkého zaujal prvý trénerský Works hop, kde všetci záujemcovia z radov trénerov nižších trénerských licencii z regiónu Kysúc mohli pozorne počúvať slová trénerov odborníkov Adriana Guľu – súčasného trénera MŠK Žilina, vedúceho mužstva Fortuna ligy, Ľuboša Nosického riaditeľa mládeže MŠK Žilina a zodpovedného trénera za mládežnícky futbal od prípraviek až po kategóriu U-19. Veľmi zaujímavú takmer hodinu mal aj Pavel Vrba súčasný tréner ruskej Anzi Machačkala, predtým reprezentačný tréner Českej futbalovej reprezentácie ako aj majstrovského teamu FC Viktória Plzeň, ktorý však s vysokou úctou podotkol, že do profesionálneho futbalu vstúpil prvým veľkým svojim trénerským úspechom v Žiline, keď so svojou trénerskou kariérou vôbec začínal. Tento jeho výrok potešil tam prítomného aj majiteľa MŠK Žilina Ing.Jozefa Antošíka. V neposlednom rade mal „stále omieľajúci“ prejav hodnotenie účinkovania Slovenskej futbalovej reprezentácie aj asistent trénera Štefan Tarkovič, ktorý však na  nie príliš presvedčivé účinkovanie na Euro 2016 vo Francúzsku toho veľa prítomným zvedavým trénerom nepovedal. Zaujímavosťou je tiež skutočnosť, že tak na ocenenie roka Športovec roka 2016 22.decembra v Bratislave, kde futbalisti Slovenska v hodnotení kolektívov skončili až na druhom mieste za slovenským štvorkajakom chýbal tréner Ján Kozák, ktorý „rád zbiera iba cenné trofeje“ a prehry nemá v žiadnom prípade rád ani teraz nemeral cestu z Košíc do Čadce hoci niektorí prvoligoví futbalisti tam práve došli a po roku si spolu mali čo povedať nielen o futbale, ale aj o svojich súkromných veciach.

Ako posledný zavítal na trénerský Work shope medzi trénerov aj Anton Dragúň (na snímke prvý sprava) v červenom svetri, ktorý si mal čo povedať s oboma trénermi Adriánom Guľom (uprostred) a Pavlom Vrbom (na snímke prvý zľava)Ako posledný zavítal na trénerský Work shope medzi trénerov aj Anton Dragúň (na snímke prvý sprava) v červenom svetri, ktorý si mal čo povedať s oboma trénermi Adriánom Guľom (uprostred) a Pavlom Vrbom (na snímke prvý zľava)

Na záver turnaja XVII.ročníka Memoriálu Milana Piteľa pred samotným finále sa uskutočnil vložený zápas  ČESKOSLOVENSKÝ  LEV  vs  Výber KYSÚC  po výsledku 4 : 6.  Za mužstvo Československý lev nastúpili pod vedením trénera Antona Dragúňa a  Ladislav Borbély (asistent trénera) hráči ako Tomáš Skuhravý, Štambachr, Libor Petru (muzikálový spevák), Ladislav Molnár (brankár), Ladislav Jurkemik, Vladimír Kinder, Ján Pardavý ( bývalý hokejový reprezentat, teraz tréner HK Dubnica nad Váhom) a Peter Pačut (spevák slovenský Fredy Mercury). Hlavným vedúcim teamu bol Eduard Šatan (otec slávneho slovenského hokejistu Miroslav Šatana a Ján Ďureje (prezident Československého leva), súčasný podnikateľ z Partizánskeho.

Jozef  Cvajniga