Film Čiara je s najvýchodnejšími kútmi našej krajiny úzko spätý. Nielenže sa tam odohráva celý príbeh filmu, filmári v tomto regióne nakrúcali aj väčšinu scén. 

Produkcia pripravila v Michalovciach dokonca špeciálnu premiéru filmu, domácim sa ukázala aj väčšina populárnych hercov. Publikum ich odmenilo nadšenými reakciami. Len pri tom to však neostalo. O film majú ľudia na východe enormný záujem a miestne kinosály bývajú vypredané natoľko, že snímku musia nasadzovať v mimoriadnych predstaveniach.

​Zareagovalo aj Občianske združenie Priatelia Zemplína, ktoré pravidelne organizuje výlety po zákutiach tohto krásneho kraja s názvom Špacirki po okoľici. V septembri organizujú špeciálne „Špacirki po stopách filmu Čiara“, kde si záujemcovia môžu prejsť trasu od Michaloviec cez Zalužice, Sobrance, Tibavu, Beňatinu až do Uble, kde sa odohráva dej filmu.

Spoznávanie týchto známych i menej známych miest doplnia výklady skúsených historikov. O tieto špeciálne fakultatívne výlety je už teraz veľký záujem. Zdá sa, že Čiare sa podarilo vytvoriť ozajstný fenomén, ktorý zarezonoval nielen u východnej časti Slovenska.

Počas prvých dvoch víkendoch snímku videlo už viac ako 160-tisíc platiacich divákov.