Bagdad 18. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Lolita Balder)

Hlavný veliteľ amerických síl v Iraku, generál Stephen Townsend, vyhlásil, že americkí vojaci budú pomáhať s lokalizovaním nevybuchnutých bômb zhodených na iracké územie koalíciou vedenou Spojenými štátmi. Informovala o tom dnes tlačová agentúra AP
Vrchný veliteľ amerických síl v Iraku, generál Stephen Townsend

Veliteľ Townsend povedal skupine novinárov v irackej metropole Bagdad, že americká armáda nájde spôsob, ako pomôcť.
Nevybuchnuté bomby sú iba malou časťou problému, ktorý trápi Mósul a ďalšie iracké mestá, znovu dobyté od džihádistickej organizácie Islamský štát (IS). Militanti ukryli výbušniny tak, aby explodovali pri najmenšom pohybe. Môžu byť takmer všade – v detskej hračke, vo vysávači alebo na dvierkach rúry na pečenie.
Na hľadanie a zneškodňovanie výbušných zariadení i nevybuchnutých bômb bola najatá súkromná spoločnosť Janus Global Operations. Podľa niektorých odhadov môže trvať 25 rokov, kým sa odstránia výbušniny len zo západného Mósulu.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.