Košice 25. decembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR-Adriána Hudecová)
 
Niektorí investori, ktorí skúmajú možnosti pôsobenia na východnom Slovensku, zvažujú rekvalifikáciu miestnych Rómov, informoval portál pravda.sk. Investorov vraj motivuje lacnejšia pracovná sila v porovnaní so západným Slovenskom.

Ilustračné foto

Okrem západného Slovenska, ktoré je medzi investormi obľúbené aj vďaka blízkosti k Maďarsku, Česku a Rakúsku a kde sa už nachádzajú etablované spoločnosti spolu s ich subdodávateľmi, sa teraz začínajú investori obzerať aj po východnej časti krajiny.
“Niektorí z nich uvažujú aj nad rekvalifikáciou či prípravou rómskych obyvateľov. Uvidíme, ako zmení situáciu otvorenie trhu pre pracovné sily z tretích krajín, “cituje portál slová konzultanta poradenskej spoločnosti CBRE Martina Šafárika.
Podľa informácií Pravdy sa v rokoch 2019 a 2020 očakáva hneď niekoľko investičných projektov na východe Slovenska. Hlavným dôvodom pre potenciálnych investorov sú nízke náklady na miestnu pracovnú silu a možné využitie štátnych dotácií.
Šafárik podľa portálu vyhlásil, že v západnej časti krajiny bude čoskoro ťažké nájsť skladníkov, operátorov výroby a vodičov vysokozdvižných vozíkov. Pozitívnejšia situácia v tejto oblasti je práve na východnom či na strednom Slovenskom. Odborník už ale nehovoril o horšej dostupnosti regiónov, čo sa týka dopravnej infraštruktúry, čo už desaťročia odrádza investorov od pôsobenia na východe Slovenska.
 
Príspevok Východné Slovensko obchádzajú investori, niektorí však vidia aj v Rómoch príležitosť zobrazený najskôr Hlavné správy.