Sýria 26. februára 2018 (HSP/Foto: TASR/AP- Hassan Ammar)

Valerij Usačov sa na portáli newsband venuje pokryteckým aktivitám USA, ktoré už naozaj vyvolávajú smiech a znechutenie. Američanom, ktorí rozpútali vojnu v Sýrii, s cieľom zvrhnúť legitímneho prezidenta Bašára Asada, zrazu začali vadiť civilné obete
Ilustračné foto

Keď teroristické bandy vraždili prívržencov Asada, Američania nevyjadrovali žiadne obavy o osudy civilistov, rovnako ako Američanov nezaujímali tisíce ľudských obetí, keď bombardovali iracký Mosul či sýrsku Rakku, za pokryteckého mlčania mainstreamových médií. Súbežne s rastúcimi obavami USA začínajú opäť oscarovské aktivity Bielych prilieb, ktoré začali chrliť znova informácie o zlikvidovaných desiatkach nemocníc, stovkách detských obetí a podobne.
Američania sú nespokojní, pretože podľa ich slov hynú civilní obyvatelia Sýrie. V preklade do ľudskej reči to znamená, že sýrske vládne jednotky spôsobili teroristom vo Východnej Gute tak vážne straty, že Američania sa vážne obávajú o osudy protiasadovských teroristických zoskupení. Obáva sa aj Merkelová, ktorá však používa dvojaký meter, pretože tá  nevenuje prílišnú pozornosť kurdským obetiam v Afrine. Dôvod je prozaický, v Nemecku žije priveľa Turkov nato, aby Merkelová vyjadrovala svoje obavy o osud kurdskej menšiny.
Momentálne Američania a spolu s nimi aj iní “západní partneri” kričia o nevyhnutnosti  zavedenia humanitárnej pauzy v bojových operáciach. Ak nebude humanitárna pauza, sýrske vládne jednotky spoločne s iránskymi spojencami a ruským letectvom zlikvidujú teroristov vo východnej Gute, a to Američanom nevyhovuje.
Američania však môžu celú sýrsku vojnu rýchlo ukončiť. Stačí, keď sa zdvihnú a opustia Sýriu, v ktorej sa nachádzajú v rozpore s medzinárodným právom. So sebou si do USA môžu zobrať aj všetkých protiasadovských teroristov, ktorí tam ako americká zástupná armáda pôsobia už niekoľko rokov. To však Američania nikdy dobrovoľne neurobia, preto ich k tomu treba donútiť.
To, čo sa momentálne deje vo Východnej Ghute, sme už raz zažili pri oslobodzovaní Aleppa. Aj vtedy Američania spoločne s “Bielymi prilbami” vrieskali o tisícoch obetí. Každý deň v západných médiách zničili ruské bombardéry posledné sýrske nemocnice v Aleppe s tisíckami detských obetí, každý deň vládni vojaci podľa Američanov útočili na civilné obyvateľstvo bojovými otravnými látkami – sarinom, yperitom a pod.
Keď však Rusi žiadali vyšetriť tieto útoky, Američania vyšetrovanie v Bezpečnostnej rade OSN vetovali. Vyšlo by totiž najavo, že jediný, kto bojové otravné látky používal, boli teroristi, ktorí útočili pod falošnou vlajkou, len aby mohli potom Američania Tomahawkami zaútočiť v apríli 2017 na sýrske vojenské letisko.
Američania očakávajú, že humanitárna pauza pomôže ich zástupnej armáde, pretože protiasadovskí teroristi utrpeli ťažké straty. Američania chcú v “humanitárnych konvojoch dopraviť teroristom zbrane, lieky, ktoré obkľúčeným teroristom chýbajú, aby aj ďalej mohli destabilizovať situáciu v Sýrii”.
Návrh Ruska o pomoci civilistom, ktorý predpokladal, že do oblasti dopravia humanitárnu pomoc vládni vojaci pod ochranou ruského letectva, však teroristi i Američania odmietajú. Povedzme si predsa otvorene – pomoc v americkom ponímaní  nepotrebujú nejakí nezaujímaví sýrski civilisti, pomoc potrebuje ich zástupná armáda zložená z protiasadovských teroristov.
Ak do východnej Ghuty preniknú vládne vojská a ich spojenci, ktorí obsadia strategické body, ako budú protiasadovskí teroristi, ktorí už niekoľko rokov terorizujú civilné obyvateľstvo v oblasti môcť bojovať? Sýrski vojaci by po obsadení strategických bodov týchto vrahov veľmi rýchlo zlikvidovali.
Američania potrebujú humanitárnu pauzu, aby prezbrojili a preskupili teroristov, ktorí utrpeli vysoké straty. Takisto potrebujú, aby mesiac pred ruskými voľbami vypukli tvrdé boje, pričom dúfajú, že v priebehu tohto mesiaca zahynie množstvo ruských vojakov.
Klamstvá o žoldnierskom zoskupení Wagner im nevyšli, majora Filipenka zo zostreleného Su-25 sa im nepodarilo zajať, pretože ten radšej hrdinsky padol, ako by sa mal dostať do rúk sadistickým militantným odrezávačom hláv. Rovnako sa nepodarilo ani zajať pred niekoľkými mesiacmi skupinu ruských vojenských policajtov, ktorú tvorili ruskí výsadkári.
Američania potrebujú mediálne obrazy mŕtvych a utýraných ruských vojakov, aby sa im podarilo znížiť Putinov rating pred ruskými prezidentskými voľbami, pričom povyk v ruskej spoločnosti spustí ruská liberálna “piata kolóna”.
Američania sa však zbytočne snažia. Putin uvažuje a plánuje vždy niekoľko krokov dopredu. Dokázal to Kalibrami, dokázal to v Aleppe a takisto má pripravené riešenie aj na elimináciu dnešných politických machinácii “západných partnerov”  v súvislosti s dianím vo Východnej Ghute.