Bratislava 1. decembra 2017 (HSP/Foto: TASR – Milan Kapusta)

Viac atrakcií pre turistov ako aj ďalšie zaujímavé spoločné slovensko-poľské projekty môže už v budúcom roku priniesť medzinárodná spolupráca na východe Slovenska. Ministerstvo dopravy a výstavby zastrešuje spoločný projekt ľudí z regiónu na slovensko-poľskom pohraničí, ktorý by mal naplno začať fungovať už v najbližších týždňoch.
Vihorlatské vrchy, jesenná turistika vo vulkanickom pohorí. Na snímke zrkadlenie brehov Morského oka

„Našim cieľom je naštartovať spoluprácu, o ktorej sa už päť rokov hovorí, ale nikdy sa poriadne nerozbehla a pritiahnuť na severovýchod Slovenska turistov, ktorí by tu trávili čas a využili služby na oboch stranách hranice,“ uviedol štátny tajomník ministerstva dopravy a výstavby SR Peter Ďurček. To prinesie do regiónu nové pracovné príležitosti aj dodatočné príjmy.
Štátny tajomník ministerstva dopravy Peter Ďurček preto zastrešil rokovania s primátorom mesta Svidník Jánom Holodňákom, súčasným viceprezidentom poľskej asociácie Euroregion Karpacky pánom Dawidom Lasekom ako aj s ďalšími zástupcami samosprávy, na ktorých hľadali spôsoby, ako spoločne ponúknuť turistom zaujímavé atrakcie a prilákať ich tak do regiónu.
„Ešte pred koncom tohto roku by mala vzniknúť spoločná nezisková organizácia, ktorá by mala zastrešovať  budovanie a propagáciu značiek a produktov pre turistický ruch v oblasti Karpát predovšetkým na východe Slovenska a východe  Poľska,“ dodal Peter Ďurček.  Rezort dopravy verí, že zapojením tejto organizácie do systému oblastných organizácií v cestovom ruchu sa podarí získať aj potrebné zdroje na krytie zaujímavých projektov. Ďalšou z možností, ako by sa mohli tieto aktivity financovať, sú zdroje z programu Interreg. Jedným z ďalších cieľov je aj možné posunutie tejto spolupráce do širšej medzinárodnej roviny na základe tzv. Karpatského dohovoru.
Redakciu informovala Karolína Ducká, hovorkyňa Ministerstva dopravy a výstavby SR

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.