Wilmington 18. septembra 2018 (HSP/Foto: Screenshot YouTube)
 
Reportér meteorologického kanála Weather Channel chcel príliš dramaticky poukázať na silu hurikánu Florence, až sa z toho stalo úsmevné video na Twitteri

Reportér Mike Seidel sa zapiera proti silnému vetru a za ním pokojne kráčajú dvaja muži v krátkych nohaviciach

Mike Seidel z Weather Channel natáčal naživo piatkovú reportáž vo Wilmingtone v Severnej Karolíne, poukazujúc na silný vietor, ktorý práve na tomto mieste narobil jedny z najväčších škôd.
Daily Mail upozornil, že na videu sa zdá, akoby Seidel vzdoroval silnému náporu, pričom hovorí o rýchlosti vetra okolo 120 km/hod. Diváci by to aj takto nakoniec pochopili, keby blízko neho v úzadí neprešli po ulici dvaja muži, ktorým “silný” vietor zdanlivo nerobil problém.
 

 
Video, ktoré malo pôvodne upozorňovať na blížiace sa nebezpečné počasie, sa na Twitteri prezentovalo s úsmevným poňatím. Jeden z používateľov pripísal komentár: “Tak dramatické! Kamoš z meteorologického kanála, ktorý bojoval o svoj život, a dvaja chlapíci len tak si prešli okolo.”

Niektorí k videu doložili aj ďalšie príklady z minulosti, keď spravodajcovia sa snažili umelo vyfabrikovať závažnosť situácií, v ktorých sa nachádzali.
Podľa Huffington Post, stanica Weather Channel na obhajobu vydal vyhlásenie, že na videu si treba všimnúť, že “tí dvaja ľudia v pozadí chodia po betóne a Mike Seidel sa pokúša zostať na mieste na mokrej tráve po tom, ako hlásil stav počasia až do jednej hodiny ráno a je nepochybne vyčerpaný”.
 
 
Príspevok Vyčerpanosť či béčkový herecký výkon? Meteorológ v teréne baví internet zobrazený najskôr Hlavné správy.