Sapporo 17. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:Screenshot Youtube)
 
Mohutný výbuch v reštaurácii v severojaponskom Sappore, pri ktorom utrpeli zranenia desiatky ľudí, pravdepodobne nastal po úniku plynu. S odvolaním sa na úrady o tom v pondelok informovali japonské médiá

Záber z miesta výbuchu

Drevenú budovu, v ktorej sa nachádzala aj realitná kancelária, explózia z nedeľňajšieho večera miestneho času zničila. Podľa polície zranila celkovo 42 ľudí, z nich viacerých vážne. Hasičské práce trvali do skorých raňajších hodín, píše ďalej agentúra DPA.
Výbuch v hlavnom meste ostrova Hokkaido otriasol aj okolitými obytnými budovami a reštauráciami, na ktorých sa rozbili okná. Trosky leteli do vzdialenosti niekoľkých desiatok metrov. Mnohí obyvatelia sa spočiatku domnievali, že nastalo zemetrasenie. Úrady rozhodli o zriadení núdzového centra pre obyvateľov susedných budov, kde by mohli stráviť noc a uniknúť tak pred dymom.
Pred reštauráciou, ako aj v realitnej kancelárii sa nachádzalo viacero fliaš s propánom, pričom plynové potrubie v drevenej budove bolo poškodené, uviedli tiež miestne médiá.
Jeden zo svedkov televíznej stanici NHK povedal, že po výbuchu zacítil plyn.
 
Príspevok Výbuch v reštaurácii v Saporre zrejme spôsobil plyn zobrazený najskôr Hlavné správy.