Výbuch v New Yorku spôsobila bomba pripevnená k telu zadržaného muža

New York 11. decembra 2017 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Mark Lennihan)

Podľa zdrojov televízie ABC News bola zranené minimálne jedna osoba
Newyorská polícia reaguje na hlásenia o údajnom výbuchu, ku ktorému došlo pri autobusovej stanici neďaleko námestia Times Square vo štvrti Manhattan. Podľa televízie ABC News odvolávajúcej sa na zdroje z prostredia polície mohla výbuch zapríčiniť rúrková bomba odpálená v podchode pod stanicou.
Na snímke ľudia prechádzajú neďaleko údajného výbuchu, ku ktorému došlo pri autobusovej stanici neďaleko námestia Times Square vo štvrti Manhattan

Podľa zdrojov tejto televízie je na mieste minimálne jedna zranená osoba, pričom polícia zadržala taktiež jedného človeka.
K incidentu došlo v pondelok ráno miestneho času. Bližšie podrobnosti ani povaha údajnej explózie nie sú známe. Incident však viedol k evakuácii pasažierov a tiež zdržaniam na niektorých linkách metra vedúcich priamo pod stanicou Port Authority.
Port Authority je podľa portálu televízie BBC najväčšou autobusovou stanicou v USA, pričom každoročne jej služby využije vyše 65 miliónov ľudí.

Výbuch v New Yorku spôsobila bomba pripevnená k telu zadržaného muža
Rúrková bomba pripevnená z telu medzičasom zadržaného muža vybuchla v pondelok ráno miestneho času na nástupišti metra. Tlačovú agentúru AP o tom informoval nemenovaný predstaviteľ polície.
K explózii došlo okolo 07.30 h miestneho času (13.30 h SEČ). Ďalšie podrobnosti o prípade budú zverejňované postupne.
Uvedenú osobu, ktorá nemá život ohrozujúce zranenia, zadržali. Ďalšia osoba na nástupišti utrpela zranenia, ktoré takisto nie sú život ohrozujúce.
Tlačová tajomníčka Bieleho domu Sarah Sandersová napísala na Twitteri, že prezident USA Donald Trump bol o explózii okamžite informovaný.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)