Kyjev 29. septembra 2018 (HSP/Foto:Facebook)
 
K skutočnému výbuchu došlo na ukrajinských sociálnych sieťach. Verejnosť nahnevalo to, že sa prezident Petro Porošenko počas návštevy USA pokľakol pri hrobe Johna McCaina. Mnohí Ukrajinci prízvukujú, že ukrajinský prezident tým ponížil seba a celú krajinu a zároveň priznal vlastnú bezmocnosť a vlastný politický krach

Na snímke ukrajinský prezident Petro Porosenko

Petro Porošenko navštívil Vojensko-námornícku akadémiu v Annapolise a položil veniec na hrob senátora Johna McCaina. Na svojej facebookovej stránke Petro Porošenko zverejnil fotografiu venca a kytice kvetov, ktoré spolu s manželkou položil na hrob McCaina. Tlačová služba prezidenta Ukrajiny zverejnila fotografie, na ktorých Petro Porošenko stojí na kolenách pri hrobe amerického senátora.
Tento čin ukrajinského prezidenta vyvolal ostrú negatívnu reakciu domácej verejnosti, o čom svedčia mnohopočetné komentáre na sociálnych sieťach. Médiá tejto udalosti venujú pozornosť menej. Viacerí návštevníci sociálnych sietí uviedli, že „padnutie na kolená“ nie je určené diplomatickým protokolom a keď už Porošenko chcel položiť veniec na hrob McCaina, nemusel podobným gestom ponižovať seba samotného, celú krajinu a jej obyvateľov.
Eugen Rusnák
 
Príspevok Výbuch na ukrajinských sociálnych sieťach: Ľudí nahnevalo to, že Porošenko kľačal na kolenách na hrobe McCaina zobrazený najskôr Hlavné správy.