Jerevan 29. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-KR PZ v Trenčíne)
 
Traja pracovníci medzinárodnej organizácie HALO Trust zahynuli pri výbuchu míny v azerbajdžanskom odštiepeneckom regióne Náhorný Karabach. Informovala o tom v utorok agentúra AP.

Ilustračné foto

Prezidentská kancelária tejto medzinárodne neuznanej republiky uviedla, že o život prišli traja miestni obyvatelia, ktorí pracovali pre odmínovaciu organizáciu HALO Trust. Ďalší dvaja utrpeli zranenia.
K výbuchu došlo v čase, keď členovia tímu HALO Trust mapovali oblasť, ktorú sa chystali odmínovať. Ich vozidlo pritom nabehlo na mínu. Organizácia HALO Trust má hlavné sídlo v Škótsku a viacero pobočiek v USA. Podieľa sa na likvidácií mín v mnohých krajinách sveta vrátane Afganistanu.
Od roku 1994, keď sa skončila vojna za odštiepenie Náhorného Karabachu od Azerbajdžanu, je tento región pod kontrolou ozbrojencov, ktorí o sebe tvrdia, že sú príslušníkmi miestnej arménskej menšiny. Azerbajdžan však deklaruje, že ide o príslušníkov arménskej armády.
 
Príspevok Výbuch míny v Náhornom Karbachu zabil troch pracovníkov odmínovacej organizácie zobrazený najskôr Hlavné správy.