Bratislava 2. októbra 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Problematika výrokovej imunity poslanca Národnej rady (NR) SR, konfliktu záujmov či majetkových priznaní verejných funkcionárov boli témou stredajšieho stretnutia delegácií parlamentných výborov NR SR a partnerských výborov Senátu a Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR

Na snímke predseda Ústavnoprávneho výboru NR SR Róbert Madej

V historickej budove NR SR na Župnom námestí v Bratislave rokovali členovia Ústavnoprávneho výboru Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR s členmi Ústavnoprávneho výboru NR SR spolu s členmi mandátových výborov a výborov pre nezlučiteľnosť funkcií oboch zákonodarných zborov.

Zákonodarcovia sa v stredu tiež zaoberali otázkami súvisiacimi s mandátom poslanca, disciplinárnym konaním či s etickým kódexom.

“Náplňou pracovného stretnutia partnerských výborov bola najmä spoločná diskusia o aktuálnych témach, ktoré sú živé na pôde parlamentov oboch krajín,” informovala Kancelária NR SR. V rámci rokovania sa podľa kancelárie zaoberali aj priamo schválenými legislatívnymi návrhmi, napríklad ústavným zákonom o ochrane verejného záujmu.

Vo štvrtok (3. 10.) prijmú podľa Kancelárie NR SR poslancov českých parlamentných výborov členovia Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán. Českí zákonodarcovia tiež majú na pláne pracovné stretnutie so štátnou tajomníčkou ministerstva spravodlivosti Editou Pfundtner (Most-Híd) a zástupcami ministerstva. Stretnutia na rezorte spravodlivosti sa má zúčastniť aj predsedníčka Súdnej rady SR Lenka Praženková.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj