Bratislava 11. júna 2019 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)

Parlamentný výbor pre obranu a bezpečnosť v utorok jednomyseľne schválil poslaneckú novelu zákona o príplatku k dôchodku politických väzňov. Za hlasovali aj poslanci Ľubomír Galko (SaS) a Marian Kotleba (ĽSNS)

Ilustračné foto

Novela zákona by mala prilepšiť dôchodcom a rodinám, ktorých v minulosti väznil komunistický režim z politických dôvodov. Ľudia, ktorí strávili vo väzení päť rokov, by si tak mohli prilepšiť k dôchodku až o vyše 100 eur, tí, ktorí boli väznení rok, o 23,9 eura. Ide o návrh skupiny poslancov Antona Hrnka, Jaroslava Pašku, Štefana Zelníka, Magdalény Kuciaňovej a Juraja Soboňu (všetci SNS).

„Je povinnosťou súčasných generácii mierniť krivdy, ktoré boli spáchané na odporcoch komunistického režimu a ich blízkych osobách v období totality. Vzhľadom na to, že ekonomika Slovenskej republiky má v súčasnosti rastúci trend, máme za to, že tieto ekonomické výsledky by mali pocítiť aj osoby, ktoré za slobodu a demokraciu bojovali v tých najzložitejších časoch perzekúcie a totality,” uvádza sa v dôvodovej správe zákona.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj