Bratislava 24. januára 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)
 
Verejné vypočutie pred Ústavnoprávnym výborom Národnej rady SR má za sebou aj notár Karol Kovács. Na post ústavného sudcu ho navrhla Notárska komora Slovenskej republiky, kde Kovács pôsobil ako prezident

Na snímke kandidát na post ústavného sudcu SR Karol Kovács

“Už dlhé roky sa živím poctivou prácou. Konám nezávisle. Ani zo strany mojich klientov som nezaznamenal nejakú sťažnosť na môj osobný pracovný postup,” uviedol notár v úvodnej reči. Kovács odpovedal aj na otázky o registrovaných partnerstvách rovnakého pohlavia a následnej adopcie detí a tiež či bol kandidátom alebo členom komunistickej strany. Pri svojich odpovediach sa Kovács odvolával na Bibliu. “Slovensko vychádza z tradičných kresťanských hodnôt. Ak tu majú platiť nejaké práva, potom tu musí byť niekto, kto ich zabezpečí,” odpovedal neurčito Kovács. Dodal, že nikdy nebol členom komunistickej strany.
Výbor dnes vypočuje 14 kandidátov, po Kovácsovi sa v abecednom poradí predstavia Eva Kováčechová, Peter Kresák, Štefan Kseňák, Lucia Kurilovská, Miloš Maďar, Pavol Malich, Michal Matulník, Peter Melicher, Soňa Mesiarkinová, Peter Molnár a Edita Pfundtner.
 
Príspevok Výbor Národnej rady SR vypočul notára Karola Kovácsa zobrazený najskôr Hlavné správy.