Belehrad 14. júna 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Darko Vojinovic)

Srbský prezident Aleksandar Vučič vyzval prezidenta Spojených štátov Donalda Trumpa, aby vyvinul nátlak na Kosovo a docielil jeho návrat k rokovaniam so Srbskom, ktoré zostávajú už niekoľko mesiacov na mŕtvom bode. Informovala o tom v piatok tlačová agentúra AP

Na snímke Aleksandar Vučič

Vučič podľa nej zaslal Trumpovi list, v ktorom mu blahoželá k piatkovým narodeninám. Uvádza v ňom, že sleduje “energickú” a “odvážnu” prácu amerického prezidenta, ústiacu niekedy do “neočakávaného prístupu k riešeniu problémov”.

Rokovania o usporiadaní vzťahov Srbska s Kosovom, ktorého nezávislosť Belehrad neuznáva, sprostredkúva Európska únia, nenapredujú však odvtedy, ako Priština v závere minulého roka uvalila stopercentné clá na tovar dovážaný zo Srbska.

Vučič teraz žiada Trumpa, aby vplýval na kosovskú vládu. Výsledkom má byť zrušenie týchto ciel, čo umožní pokračovanie rokovaní o “kompromisnom” riešení srbsko-kosovskej otázky.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj