Bratislava 30. júla 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)

Už všetci účastníci najvyššej slovenskej futbalovej súťaže poznajú mená súperov v 2. kole futbalového Slovenského pohára – 51. ročníku Slovnaft Cupu

Na snímke radosť hráčov Slovana po strelenom góle

V prvom kole sa síce ešte neuskutočnilo päť duelov, no z nich nevzídu súperi pre fortunaligistov. Viac ako 200 klubov bojuje o trofej a právo štartu v Európskej lige 2020/2021. Finále by sa malo konať 1. mája 2020.

Úradujúci ligový majster Slovan Bratislava v 2. kole absolvuje zápas na pôde Liptovskej Štiavnice, obhajca prvenstva v SC Spartak Trnava vycestuje do Bánovej. Dunajskú Stredu čakajú Podkonice, Senica si zmeria sily s Rohožníkom, Zlaté Moravce s Lehotou pod Vtáčnikom, Nitra s Veľkým Lapášom, Ružomberok so Švošovom. Na Sereď čaká duel proti Zvolenu, na nováčika najvyššej súťaže Žiar nad Hronom Dolnú Ždaňu zápas proti Selciam, Trenčín pocestuje do Tisovca, Michalovce do Krásnohorského Podhradia a Žilina do Lipian.

Predbežne sú súboje 2. kola SC naplánované na stredu 14. augusta, tento termín sa môže zmeniť v súvislosti s možnosťami, potrebami a povinnosťami jednotlivých tímov.

Prehľad zápasov fortunaligistov v 2. kole Slovenského pohára 2019/2020:
FC Rohožník – FK Senica
OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble
OFK 1948 Veľký Lapáš – FC Nitra
TJ Jednota Bánová – FC Spartak Trnava
OŠK Švošov – MFK Ružomberok
TJ Družstevník Liptovská Štiavnica – ŠK Slovan Bratislava
MFK Zvolen – ŠKF Sereď
FK Selce – FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa
MŠK Tisovec – AS Trenčín
FK Podkonice – FC DAC 1904 Dunajská Streda
FK Krásnohorské Podhradie – MFK Zemplín Michalovce
ŠK Odeva Lipany – MŠK Žilina

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj